تاریخچه کابینت سازی

تاریخچه کابینت سازی , طراحی داخلی , سازا دیزاین

تاریخچه کابینت سازی , طراحی داخلی , سازا دیزاین


در اوایل قرن بیستم میلادی کابینت ها ابتدا به صورت کمد های تکی در آشپزخانه‌ ها به کار گرفته می شدند. تا پیش از آن آشپزخانه‌ ها دارای کابینت‌ های ثابت و جاسازی شده و محل مشخصی برای اجاق گاز، یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه نبودند و اغلب فعالیت‌های صورت گرفته شده در آشپزخانه، بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می‌ شد.

امروزه در معماری آپارتمان ها، نور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در آشپزخانه ها از حداکثر نور استفاده می شود، در این میان طراحی و چیدمان داخلی در میزان نور جذبی با توجه به رنگ و جنس مصالح نقش عمده ای ایفا می کند، لذا انتخاب کابینت های مدرن و زیبا در این امر تاثیر بسزایی دارد.

طراحی صحیح کابینت آشپزخانه موجب می‌شود تا فضای مفید و قابل استفاده و سطح رفاه کاربر جهت پخت‌ و پز و شست‌ و شوی ظروف افزایش یابد.

انواع کابینت

کابینت‌ ها بسته به نوع مواد خام از فلز، چوب، ام‌دی‌اف، های گلاس، پی‌وی‌سی و یا ترکیبی تولید می‌شوند. کابینت‌ها را همچنین بر اساس اندازه می‌توان بصورت‌ های آماده ، نیمه سفارشی و یا سفارشی تهیه نمود. از نظر نوع استفاده نیز کابینت ها به دو گروه کابینت آشپزخانه و کابینت روشویی که مخصوص سرویس بهداشتی می باشد، تقسیم می گردند. مواد اولیه تولید کابینت های روشویی عموما از کابینت پی وی سی می باشد. زیرا این ماده در مقابل رطوبت مقاومت کافی دارد.

طراحی کابینت‌ آشپزخانه از نظر شکل طراحی U شکل، L شکل، شبه جزیره ای و … صورت می‌پذیرد در هر حال در هنگام طراحی کابینت باید دقت نمود که جهت باز شدن درب آن برخلاف جهت حرکت شخص استفاده کننده باشد.

در ادامه تصاویری از انواع کابینت ها را مشاهده می کنید با سازا دیزاین همراه باشید :
کابینت ممبران

همین طور بخوانید درباره دکوراسیون داخلی اتاق خواب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره از طریق واتساپ