کلوزت روم چیست؟


آیا شما از علاقه مندان به لباس هستید که فضایی اختصاصی برای نگهداری لباس ها و اکسسوری های خود دارید؟ آیا برای گذر از روال آماده شدن برای کار یا مشارکت اجتماعی می توانید از فضایی کاملا اختصاصی و مجزا استفاده کنید که از اتاق خواب یا حمام جدا باشد؟ در این مطلب می خواهیم یک ایده را بررسی کنیم و آن هم کلوزت روم یا اتاق رختکن است. در سال ‌های اخیر، اتاق ‌های رخت ‌کن به یکی از گزینه ‌های افزوده شده برای خانه ‌ها تبدیل شده ‌اند، زیرا افراد بیشتری مزایای بسیاری از آن‌ ها را کشف می ‌کنند. در اینجا چند دلیل برای اضافه کردن یک کلوزت روم به خانه آورده شده است.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک اتاق کوچک در کنار یا نزدیک به اتاق خواب اصلی خود داشته باشید، این مکان عالی برای قرار دادن اتاق رختکن شما است و می تواند جدا از اتاق خواب شما بماند و در هزینه های ساخت و بازسازی شما نیز صرفه جویی کند. اگر قصد یک بازسازی اساسی را دارید، مسدود کردن درب بین اتاقک و راهرو و باز کردن دیوار بین اتاقک و اتاق خوابتان به فضای شما حس و حال یک سوئیت اختصاصی می دهد. در هر دو مورد، استفاده از این مجموعه به عنوان کمد لباس و شاید فضایی برای میز آرایش، با نیمکتی برای نشستن یا فضای نگهداری وسایل اضافی اتاق، بهترین استفاده از فضا است. جایی برای رختکن جداگانه ندارید؟ شما می توانید حس کمد دیواری را روی یک دیوار بلند یا طاقچه بزرگ در اتاق خواب خود بازسازی کنید. از کمد لباس یا دیوار جداکننده در پشت تخت استفاده کنید تا یک قسمت مجزا ایجاد کنید که مانند یک فضای جداگانه احساس شود فقط مطمئن شوید که نور کافی در این مکان وجود داشته باشد. همچنین می توانید از پرده برای ایجاد توهم فضای جداگانه استفاده کنید. برای کلوزت روم خود از چوب های مختلف می توان استفاده کرد اما محبوب ترین آن ها ام دی اف است.

نکات مهم جهت استفاده از کلوزت روم

ابتدا نیازهای اتاق و کمد خود را ارزیابی کنید

قبل از اینکه با ایده‌های پر زرق و برق کلوزت روم روبرو شوید، نیازها و ترجیحات خود را در زمینه نگهداری لباس به دقت ارزیابی کنید تا بتوانید راحت ترین ایده‌های سازماندهی کمد را برای خود ایجاد کنید. آیا ترجیح می دهید اکثر لباس های خود را آویزان کنید یا تا کنید؟ به چه مقدار فضای ریلی در مقابل کشو و قفسه نیاز دارید؟ بهتر است به محل نگهداری مجزای کفش، کیف دستی، لباس شنا و لوازم جانبی اهمیت دهید، زیرا این اقلام کوچکتر اغلب چالش برانگیزترین برای نگهداری منظم هستند. قفسه ها به جای کشو برای شلوار جین شما ایده خوبی برای اتاق رختکن هستند. می توانید از جداکننده ها و محفظه های مشخص شده برای نگه داشتن لباس ها در یک توده منظم استفاده کنید. فضایی برای آویزان کردن لباس ها الزامی است، اما مطمئن شوید که فضای کافی برای لباس‌ های تمام قد و همچنین لباس ‌های کوتاه ‌تر دارید و اگر فقط شلوار یا دامن آویزان می‌ کنید، با استفاده از آویزهای کوتاه‌ تر، فضای نگهداری لباس‌هایتان را دو برابر کنید. چوب لباسی یا اتصالات کشویی؟ به پیشنهاد ما ترکیبی از هر دو خوب و مناسب خواهد بود.

با استفاده از پرده یک کمد فوری ایجاد کنید

این یک ایده عالی برای ایجاد یک کمد دیواری است حتی اگر فضای خالی ندارید. مخفی کردن کمد خود در پشت پرده به آن احساسی جدا از بقیه اتاق خواب می دهد و همچنین فضا را از درهم و برهمی که در کمد شما قرار دارد دور نگه می دارد.

از پارتیشن برای ایجاد یک کلوزت روم استفاده کنید

حتی اگر مکان مشخصی برای کمد خود ندارید، می‌ توانید از ایده پارتیشن برای استفاده از کمد لباس (یا سیستم نگهداری از کف تا سقف) به ‌عنوان تقسیم ‌کننده اتاق به‌ کار ببرید و ظاهر مناسبی را ایجاد کنید. اگر بخواهید از بخشی از اتاق خواب خود به عنوان دفتر کار خانگی نیز استفاده کنید، این کار مفید خواهد بود.

ریل لباس دیواری برای صرفه جویی در فضا

یک ریل لباس را به دیوار نصب کنید تا فضای بیشتری برای آویزان کردن داشته باشید و فضای زیر را برای نگهداری تمام آن قطعاتی که هرگز نمی توانید مکانی برای آنها پیدا کنید (کفش، چمدان و چیزهایی از این دست) استفاده کنید. به علاوه یک ریل لباس نیز واقعاً ارزان است، بنابراین اگر می‌ خواهید با بودجه کمی یک کمد لباس بسازید، عالی است.

دلایل استفاده از کلوزت روم در اتاق خواب

  • افزایش امکان نگهداری لباس ها و اکسسوری ها

افزودن یک کلوزت روم، اتاق رختکن (که به آن «کمد دیواری بزرگ» نیز گفته می‌ شود) به خانه ‌تان، به طور قابل ‌توجهی گزینه‌ های نگهداری لباس شما را گسترش می ‌دهد. این به شما این آزادی را می دهد که لباس ها، کفش ها و اکسسوری های خود را به گونه ای مرتب کنید که دقیقاً با دید شما مطابقت داشته باشد.

  • اتاق رختکن به هم ریختگی اتاق خواب را از بین می برد

تنها احساس رهایی بخش اضافه کردن یک اتاق اضافی را تصور کنید که تا حدی می تواند برای نگهداری لباس و لوازم جانبی شما استفاده شود. اتاق رختکن به هم ریختگی اتاق خواب را که توانایی های سازمانی شما را برای مدت طولانی محدود کرده است، از بین می برد. سازماندهی بهتر لباس به طور مستقیم به بهبود کارایی در هنگام آماده شدن برای کار یا فعالیت های اجتماعی منجر می شود. دلیلش این است که هر چیزی در جای خود قرار دارد و پیدا کردن آن بسیار آسان ‌تر است.

  • از پتانسیل طراحی نامحدود لذت ببرید

پتانسیل طراحی برای یک اتاق رختکن فقط با ظرفیت تخیل شما محدود می شود. پس طراحی اتاق رختکن برای شما کارآمد خواهد بود. اگر می‌ خواهید وسایلتان دور از دید قرار گیرند، آن ‌ها را در اتاق رختکن اختصاصی خود جای دهید. گزینه‌ های طراحی دیگری که باید در مورد آنها فکر کنید عبارتند از: سازمان ‌دهندگان کمد مانند مبلمان نشستن، کمد آویز یا کمد اکسسوری ها، یک آینه تمام قد، جاکفشی و یک جزیره مرکزی چند منظوره که فضای نگهداری ساعت و جواهرات را فراهم می ‌کند و همچنین سطحی برای تا کردن و اتو کردن لباس های خود.

  • پناهگاه خصوصی خود را ایجاد کنید

اتاق رختکن بسیار بیشتر از یک فضای نگهداری لباس است. این یک فضای اختصاصی است که به پناهگاه کوچک شما تبدیل می شود. وقتی درباره گزینه‌ های کمد لباس خود فکر می ‌کنید، آرایش می ‌کنید، بعد از یک روز طولانی استراحت می‌ کنید یا (به طور طبیعی) لباس می ‌پوشید، از حریم خصوصی و راحتی آن لذت ببرید.

نکات مهم در نگهداری و سازماندهی کلوزت روم

  • به مبلمان کلوزت روم خود اهمیت دهید

گزینه‌ های نصب‌ شده گران ‌تر از کمد لباس های خارج از قفسه هستند، اما این مزیت را دارند که کاملاً با فضای شما قابل تنظیم هستند، فضای نگهداری شما را به طور متوسط 30 درصد افزایش می ‌دهند و در نتیجه فضای بیشتری را آزاد می کنند. وقتی نوبت به انتخاب مبلمان اتاق رختکن شما می رسد، ترکیبی از انواع آن را داشته باشید، اما توجه داشته باشید که قیمت کشوها بیشتر از قفسه ها یا فضای آویزان است. اگر بودجه کمی دارید، به جای کشوها از قفسه ها و جعبه های نگهداری استفاده کنید. همچنین، ایده ای مقرون به صرفه و باکیفیت را برای کمد خود انتخاب کنید.

  • کلوزت روم خود را سازماندهی شده نگه دارید

یک کمد سازماندهی شده هر بار که می خواهید به یک مورد جدید برسید، شما را از سقوط بهمن نجات می دهد. به‌ خوبی تاشده‌ ها در جعبه ‌های پلاستیکی شفاف به شما این امکان را می ‌دهد که ببینید همه چیز کجاست، حتی می ‌توانید به آن‌ها برچسب بزنید.

  • کلوزت روم خود را با تغییر فصول دوباره سازماندهی کنید

در وسط زمستان شما به یک کمد پر از صندل و لباس تابستانی نیاز ندارید. کمد لباس خود را هر چند ماه یکبار تغییر دهید تا از شلوغی جلوگیری شود و از لباس هایی که واقعاً قرار است بپوشید پر شود. لباس‌هایی را که نمی ‌پوشید در جعبه ‌های زیر تخت یا اتاق زیر شیروانی قرار دهید و دوباره به آن ‌ها برچسب بزنید تا بدانید با تغییر فصل ‌ها چه چیزی در ختیار دارید.

  • به نورپردازی فکر کنید

نورپردازی در طراحی کمد یک عنصر کلیدی است. فکر کردن به طراحی نورپردازی به شما امکان می دهد از فضا حداکثر استفاده را ببرید. در صورت امکان، سعی کنید میز آرایش خود را در مقابل یک منبع نور طبیعی قرار دهید. اگر این امکان پذیر نیست، مطمئن شوید که نور کافی در این قسمت در اختیار دارید، حتی اگر اتاق کوچک باشد. حداقل پنج منبع نور در این فضا قرار دهید، نه تنها برای کاربردی بودن و دید، بلکه برای ایجاد مراکز کانونی بسیار ضروری است. سوکت ها را فراموش نکنید! آخرین چیزی که نیاز دارید این است که اتاق رختکن کامل خود را ایجاد کنید و سپس باید در طرف دیگر اتاق بایستید تا موهای خود را خشک کنید. به نحوه برنامه ریزی نورپردازی اتاق خواب برای شروع نگاه کنید، بسیاری از اصول یکسان هستند.

  • از درهای آینه ای برای بزرگتر کردن فضا استفاده کنید

اگر فضای کوچکی را با این بخش پر می کنید، باید از محصور شدن آن جلوگیری کنید. کمدهایی که تا سقف می ‌رسند، فضای نگهداری شما را به حداکثر می‌ رسانند، اما اتاق را کوچک ‌تر می‌ کنند. می ‌توانید با درهای آینه ‌ای روی کمد لباس یا مبلمان با رنگ‌های روشن ‌تر و روکش‌های براق با آن مقابله کنید.

همچنین بخوانید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره از طریق واتساپ