رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ در دکوراسیون داخلی + طراحی داخلی + سازا دیزاین

رنگ در دکوراسیون داخلی + طراحی داخلی + سازا دیزاین


رنگ یکی از مهمترین عوامل زیبا سازی در دکوراسیون داخلی می باشد که بسته به سبک و سلیقه افراد انتخاب می شود. رنگ ابزاری است که به طور شگفت انگیزی تطبیق پذیر است. با سازا همراه باشید.

امروزه در دکوراسیون داخلی گستره ی وسیعی از رنگ وجود دارند و عملا می توان هرگونه سایه ای را به رنگ افزود. رنگ در دکوراسیون داخلی در بافت های متنوع و انواع پوشش وجود دارد. به علاوه نه تنها از آن می توان به روش سنتی استفاده کرد بلکه می توان برای شبیه سازی سطوح گران بهاتر نیز از آن بهره برد.

رنگ چیست ؟

رنگ اساسا شامل یک رنگدانه می شود که در ماده ای چسبی پخش شده است، به همراه یک حلال که قابلیت کار روی رنگ را بیش تر می کند و هنگامی که رنگ خشک می شود، بخار می شود.

برخی از رنگ ها همچنین شامل رزین ها و سیلیکاها می شوند تا برخی از ویژگی های خاص را ایجاد کنند، همانند ضد زنگ گیاهی بودن، خشک شوندگی سریع، اثرات بافتی یا پرداخت های خاص که تنها توسط یک نقاش 

دکوراسیون ماهر بدست می آیند. به عنوان مثال پارچه، مخمل، چرم، نمای مرطوب و یا رنگ های عتیقه و کهنه را شبیه سازی می کنند. رنگ ها بیش تر بر پایه آبی و یا پایه روغنی هستند.

هر دو دسته با پرداخت هایی متنوع به کارمی روند که به طور تدریجی از مات تا درخشان و با تفاوت های کم به اشکال مختلف با عناوین مات یا یکنواخت، جلادار، نازک، ابریشمی، نیمه شفاف یا کاملا شفاف، طبقه بندی می شوند.

انواع رنگ ها

رنگ های پایه روغنی به علت کم روح بودنشان امروزه کم تر مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ پایه آبی مخلوطی از رزین ها در یک مخلوط معلق آبی هستند. امروزه آکریلیک های پیشرفته و الیاف وینیل به همراه آستر ها و یا زیرلایه های آکریلیک به همراه لاک ها و لعاب های آکریلیک، پرداخت هایی به دست می دهند که مانند پرداخت هایی که از رنگ های پایه روغن به دست می آید، حرفه ای هستند.

مزایای اصلی رنگ های پایه آبی بر رنگ های پایه روغنی این است که :

  • رنگ های پایه آبی سریع تر خشک می شوند
  • بویی ازخود به جا نمی گذارند
  • بدون تدارک خاص و بدون نیاز به پوشش شسته می شوند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره از طریق واتساپ