ویترین کابینت ممبران


امروزه کابینت آشپزخانه به دلیل نوع طراحی اپن آن، بیش تر خود را نشان می دهد، به همین دلیل باید از نهایت زیبایی در زمان ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه استفاده کرد. یکی از مدل هایی که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، کابینت ممبران است.

این نوع از کابینت به راحتی توانسته جایگاه ویژه ای را در بین مشتریان و سازندگان کابینت باز کند. ظاهر این نوع کابینت به کابینت های کلاسیک شباهت دارد و اصولا همین شباهت باعث رضایت افراد برای استفاده از آن در منزل خود و به خصوص افراد مشکل پسند و سنتی شده است.

مدل هایی که برای کابینت های ممبران در نظر گرفته شده است، بسیار متنوع و البته به دلیل جذابیت زیاد آن، در آشپزخانه های امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از کابینت آشپزخانه ممبران باعث منحصر به فرد شدن منزل شما می شود.

دلیل محبوبیت کابینت ممبران

کابینت ممبران از محبوب ترین و پر فروش ترین مدل های در ایران است. البته این موضوع چند دلیل واضح دارد؛ نقش های برجسته و حکاکی شده منبت و معرق و در بعضی موارد وکیوم و همین طور به خاطر ایجاد حس اشراف گونه در فضای کلی خانه به خاطر وجود کابینت ممبران است.

اندکی تغییر و تنوع بخشیدن در زمان طراحی و همچنین در زمان اجرای بخش هایی مانند استفاده از ویترین ممبران، به کار گیری از ظرافت و تنوع طرح های کابینت ممبران بیش تر از کابینت های چوبی سنتی است.

تمام این ویژگی های منحصر به فرد اگر کنار هم درست و صحیح چیده شوند، منزل شما از یک زیبایی منحصر به فرد و حیرت انگیزی برخوردار خواهد بود.‌

ویترین کابینت ممبران با کمک نور مخفی بهترین شیوه برای نمایش لوازم تزیینی شما می باشد و آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد.

هارمونی رنگ و نور در کابینت ممبران

در زمان انتخاب رنگ کابینت ممبران آشپزخانه تاکید بر رنگ سفید است، زیرا رنگ سفید کابینت ها در کنار تابش نور مستقیم خورشید به داخل آشپزخانه در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه کمک زیادی می کند.

می توان از رنگ متضاد با رنگ سفید در طراحی و اجرای کابینت در بخش های جزیره و کاشی های میان کابینت ها بهره برد، این امر هم در زیباتر شدن آشپزخانه کمک زیادی می کند.

در کنار ویترین سفید رنگ، می توانید از نور پردازی کابینت ممبران هم بهره ببرید. برای انجام این کار از چراغ های هالوژن در آرک آشپزخانه و سقف استفاده کنید؛ این کار باعث انعکاس نور به شکل مناسب در تمام آشپز خانه می شود.

برای این که نور را در فضای آشپزخانه تنظیم کنید از یک لوستر در بالای جزیره استفاده کنید.

تزئینات کابینت ممبران

برای زیبا تر نشان دادن کابینت ممبران آشپزخانه از اکسسوری و تزییناتی در فضای کلی آشپز خانه استفاده کنید.‌ در بخش ویترین های کابینت ممبران، بهتر است دستگیره ها را طلایی و طرح دار انتخاب کنید.‌

در جنس ریل های به کار رفته نیز دقت لازم را داشته باشید. در ریل های کشویی جنس آن ها تاندم باشد، زیرا این جنس از دوام و مقاومت بالایی بر خوردار است. در بخش لولای در ها از ریلی با جنس آرام بند بهره ببرید. در کابینت های بالای یخچال و بالای سینک ظرف شویی از لولای جکی استفاده کنید.

انواع مدل های کابینت ممبران

همان طور که در بالا اشاره کردیم این مدل کابینت در زمان طراحی و اجرا به شکل ها و طرح های متنوع و بسیار زیادی انجام می شود. افراد با سلیقه های متعدد قادر به استفاده از این مدل کابینت در آشپز خانه خود می شوند.

و اما مدل های کابینت ممبران عبارت است از:

۱) اگر در زمان طراحی و ساخت کابینت ممبران، کابینت را بدون درب همراه با درب هایی که طراحی آن مشبک لوزی باشد، استفاده کنید. این اطمینان را به شما خواهیم داد که با این طراحی زیبا و ترکیبی در قسمت ورودی، آشپزخانه در منزل شما بدرخشد.

۲) اگر بتوانید ویترین ممبران را در فضای بیرونی آشپزخانه از مشبک های شش قاب بهره ببرید و در قسمت داخلی هم از مشبک گنبدی شکل استفاده کنید، کابینت آشپزخانه زیبایی خواهید داشت.

۳) استفاده از کابینت ممبران مزایای بی شماری دارد، یکی از آن ها این است که بخش ویترین آن بزرگ تر و دارای عمق بیش تری است و چیدن وسایل دکوری و نفیس را برای ما راحت تر می کند.‌

۴) از ویترین هایی به شکل و ظاهر مشبک لوزی و گنبدی در قسمت کابینت های زمینی استفاده کنید، دکوراسیون فضای بیرونی آشپزخانه را هم با یک میز بار شبیه به آن ویترین ها انجام دهید.

۵) اگر فضای داخل آشپزخانه شما بزرگ است، از ویترین های مشبک بیش تر بهره ببرید. مثلا می توانید در دو طرف کنار هود آشپزخانه از ویترین مشبک های دو تیکه استفاده کنید و این امر در زیبایی آشپزخانه شما نقش بسیاری خواهد داشت.‌

۶) در آشپزخانه خود اگر بتوانید کابینت ممبران را به شکل جزیره اجرا کنید و چند ویترین را هم در گوشه و کنار این جزیره قرار دهید، آشپزخانه شما شیک و زیبا نشان داده خواهد شد.

۷) برای زیباسازی آشپزخانه از سه ویترین ممبران استفاده کنید، به این صورت که در این سه ویترین از مشبک های حلقه ای شکل استفاده کنید و نمای ساده کابینت ممبران آشپزخانه خود را به کمک این ویترین ها زیبا تر کنید.‌

۸) اگر از فضای سلطنتی بخشیدن به نمای آشپزخانه لذت می برید در کابینت آشپزخانه خود از ستون هایی با سر طلایی رنگ و ویترین های بلند و زیبا حتما استفاده کنید.‌

9) ‌اگر در زمان طراحی و اجرای کابینت ممبران، فضای آشپزخانه این امکان را به شما بدهد که بتوانید از چند کشو کوچک در بخشی از فضای کابینت بهره ببرید بسیار عالی خواهد بود، زیرا شما از این کشو ها به عنوان یک مکان امن برای نگه داری از وسایل ارزشمند و گران خود می توانید بهره ببرید.‌

نکات مهم در زمان طراحی و اجرایی کابینت ممبران

هر زمان که تصمیم به اجرای کابینت ممبران در فضای آشپزخانه خود گرفتید، حتما نکاتی را رعایت کنید تا زیبایی کابینت منزل شما افزایش یابد. این نکات مهم و اساسی عبارتند از:

  • از تولید کننده کابینت بخواهید که برای شما آلبوم نمونه کارهای مدل ویترین ممبران را در اختیار شما قرار دهد، مطابق با محیط و فضای آشپزخانه و نوع کابینت اجرایی که مد نظر شما است، مدلی را انتخاب نمایید تا تولید کننده برای شما طراحی و بعد اجرا نماید.
  • اگر بخواهید که زیبایی آشپزخانه شما با استفاده از کابینت ممبران دو چندان شود، از ویترینی بدون درب در گوشه ای از آشپزخانه و همچنین از یک مدل ویترین بلند و مشبک در آشپزخانه خود بهره ببرید.
  • درب های مشبک ویترین ممبران بسیار متنوع هستند، افراد مطابق با سلیقه و نظر خود در زمان انتخاب و اجرا، از این درب های مشبک می توانند استفاده کنند.
  • استفاده از ویترین های زیبا و جزیره مانند بزرگ در فضای آشپزخانه به زیبایی آن و کل خانه می افزاید.
  • اگر بتوانید از طراحی سه بعدی در کابینت ممبران استفاده کنید، نمای کابینت آشپزخانه شما بسیار ویژه خواهد شد.
  • اگر در کابینت آشپزخانه که سبک چوبی سنتی کلاسیک دارد از ویترین های بلند و بسیار زیبا بهره ببرید و با این کار نما و فضای اشراف گونه به آشپزخانه جزیره دار خود خواهید بخشید.
  • یک گزینه عالی و جذاب در زمان طراحی کابینت ممبران استفاده از کابینت هایی با درب ویترینی است، این درب های ویترینی یک شکوه و زیبایی خاصی را با خود به فضای آشپزخانه شما می آورند و در زیبایی آن نقش به سزایی خواهند داشت.

زمانی که تصمیم به تعویض و یا اجرا و ساخت یک کابینت گرفتید حتما درباره کابینت ممبران، طرح ها و مدل های بسیار زیاد و متنوع این نوع از کابینت اطلاعات جامع و کاملی به دست بیاورید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *