نکاتی درباره نگهداری کابینت ام دی اف

نکاتی درباره نگهداری کابینت ام دی اف + کابینت مدرن + سازا دیزاین

نکاتی درباره نگهداری کابینت ام دی اف + کابینت مدرن + سازا دیزاین


کابینت های ام دی اف از مغزی ورق های فیبری، از جنس ام دی اف خام تولید می شوند و روکش آن از جنس ملامین است و به خاطر همین روکش، در برابر رطوبت مقاوم هستند. اما برای نگه داری از این کابینت ها دانستن چند نکته اهمیت بسیاری دارد. با سازا همراه باشید.

برای ماندگاری طولانی و سالم ماندن و نظافت کابینت ام دی اف بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

شستشو و پاک کردن ام دی اف

از بکار بردن اسکاچ و شوینده های اسیدی برای تمیز کردن کابینت و دیگر قطعات ساخته شده از MDF جدا خودداری نمایید ، زیرا استفاده از این مواد به کابینت و یراق آلات آن آسیب می رساند.

برای شستشو از یک اسفنج مرطوب یا یک دستمال نم دار آغشته به مواد شوینده غیر اسیدی استفاده کنید و در ادامه حتما با دستمال مرطوب چند بار روی آن را تمیز کنید و در انتها سطح کار را خشک نمایید.

به هیچ عنوان دستمال های خیس آشپزخانه را برای خشک کردن از درب ها یا دستگیره های کابینت آویزان نکنید، چرا که تماس طولانی رطوبت با کابینت، باعث آسیب جدی به MDF می شود.

هنگام پاک کردن درب هایی که در آن ها از قاب پروفیل MDF یا آلومینیومی استفاده شده، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درز ها نفوذ نکنند، زیرا نفوذ آب به مرور باعث کپک زدگی و ایجاد باکتری می شود که در نهایت باعث خرابی درب ها می گردد.

برای پاک کردن لک، اثرات دست، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس، آستون یا الکل صنعتی مستقیما استفاده ننمایید، زیرا این مواد میتواند به سطح رو کش دار MDF آسیب برساند.

برای استفاده از این مواد بهتر است آن ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید.

نکات عمومی در نگهداری از کابینت

درب را بیش از زاویه معمول باز نکنید، زیرا رگلاژ درب ها بهم خورده و باعث سائیدگی بین درب ها و بدنه خواهد شد.

هرگز درب های کابینت های دیواری را باز نگذارید زیرا بخار و گرمای حاصل از پخت و پز باعث آسیب دیدن آن ها میشود.

شیشه های حاوی روغن، سرکه، مربا و ترشیجات را قبل از گذاشتن در داخل کابینت چک کنید و مطمئن شوید که زیر آن ها تمیز است، زیرا در بلند مدت باعث ایجاد لک و تغییر رنگ کابینت شما می شوند.

صفحات کابینت خود را از جنس سنگ های مصنوعی آنتی باکتریال انتخاب کنید زیرا مقاومت خوبی در برابر ضربات و گرما دارند.

هنگام پاک کردن لک ها از تراشیدن لک و غذاهای ریخته شده خشک بر روی صفحه و شستشوی آن با مواد شوینده اسیدی جدا خودداری نمائید.

از تجمع آب دور سینک و گوشه های صفحه کابینت به مدت طولانی جلوگیری کنید و با دستمال خشک نمایید ، زیرا در طولانی مدت باعث از بین رفتن آب بندی کابینت و ایجاد پوسیدگی خواهد شد.

از گذاشتن اجسام سنگین بر روی قسمتی از صفحه که زیر آن خالی است جدا خودداری نمایید.

۲ دیدگاه

    • دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *