انواع مدل های کابینت ممبران

انواع مدل های کابینت ممبران

انواع مدل های کابینت ممبران


کابینت ممبران سبک جدیدی از کابینت است که محبوبیت چشم گیری را نزد افراد کسب کرده است. در واقع ممبران یک نوع روکش PVC می باشد که بر روی کابینت های مختلف، نظیر MDF و نئوپان و … استفاده می گردد. این روکش تنها بر روی یک طرف از کابینت کار می شود و قسمت های دیگر آن را با روکش های ارزان تر می پوشانند. کابینت ممبران دارای ویزگی هایی می باشد که پیش تر تحت مقالات (( مزایای کابینت ممبران )) و (( معایب کابینت ممبران )) ، به بررسی نکات مثبت و منفی آن پرداختیم . مدل های کابینت ممبران متنوع می باشند و برای انواع آشپزخانه های مدرن و کلاسیک مناسب می باشند.

رعایت هارمونی در طراحی کابینت ممبران

از نکات قابل توجه در دکوراسیون آشپزخانه، هارمونی میان اجزای آن است. بنابراین طراحی کابینت نیز بایستی با دقتی بسیار انجام شود. برخلاف تصور عموم که می پندارند کابینت ممبران تنها دارای سبک کلاسیک است اما تنوع طرح و رنگ این کابینت موجب شده تا هم در طراحی مدرن و هم کلاسیک مورد استفاده قرار بگیرد.

در ادامه با انواع مدل های کابینت ممبران آشنا خواهیم شد.

کابینت ممبران کلاسیک

کابینت کلاسیک همواره از پر طرفدارترین ها بوده و طراحی آن ویژگی های منحصر به فردی را داراست که طرحی زیبا را به آشپرخانه تان تقدیم می کند.

ممبران انتخاب مناسبی برای افراد علاقه مند به طرح های کلاسیک هستند. هر طرح و رنگی که خواستار آن هستید می تواند بر روی کابینت ممبران نقش ببندد. در طرح کلاسیک معمولا از رنگ های گرم همچون استخوانی، کاراملی، قهوه ای و حتی رنگ های خاص و متنوع نظیر ((سفید صدفی)) و طوسی استفاده می گردد. ((برای مطالعه بیشتر درباره ی رنگ بندی در کابینت ممبران میتوانید این مقاله را مطالعه بفرمایید))

کابینت ممبران دارای ظرافت و طرح های متنوعی است که ممبران این را مدیون حکاکی ها و برجسته سازی های بر روی چوب است که توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود. این کابینت دارای دو صورت کلاسیک پر کار و کم کار می باشد. اگر کابینت دارای نقش و نگارهای متعدد و منبت کاری بسیار باشد پر کار و اگر دارای طرحی با ریزه کاری کمتر باشد ، کلاسیک کم کار شناخته می شود که طبیعتا کلاسیک پرکار قیمت بالاتری دارد. ((نحوه قیمت گذاری کابینت ممبران))

کابینت ممبران

کابینت ممبران مدرن   

هر جا خبری از طرح کلاسیک باشد ، پای طرح مدرن نیز به میان می آید. کابینت های ممبران مدرن به دو شکل براق و عادی کار می شود.

ممبران از معدود کابینت هایی است که هم طرح های کلاسیک را در بر می گیرد و هم طرح های مدرن را. کابینت ممبران مدرن ، برخلاف طرح کلاسیک آن ارتفاع کمتری دارد و از یک طیف نوری خاص نیز پیروی نمی کند. به عبارتی دیگر ، دستمان در انتخاب رنگ آن باز تر از طرح کلاسیک می باشد چرا که انواع رنگ های مات و براق به آن شکل زیبایی می دهد.

اما به طور کلی ، مهمترین تفاوت مدل های مدرن و کلاسیک کابینت ممبران در طراحی روی مغزی ورق می باشد. اگر این طرح ها دارای ظرافت بسیار و ریزه کاری باشند کلاسیک و اگر ساده و خاص باشند ، مدرن محسوب خواهند شد.

اگرچه کابینت ممبران کلاسیک و مدرن تفاوت هایی با یکدیگر دارند اما هر دو این مدل ها زیبایی های خاص خودشان را دارند و نمی توان یکی را بر دیگری ارجعیت داد. بنابراین سلیقه و معیار مهمترین رکن در انتخاب کابینت می باشد که بسته به فضای آشپزخانه و دیگر اجزای آن می توان یکی را انتخاب نمود.


 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره از طریق واتساپ