_

کابینت پولیشی

_

در این مقاله قصد داریم که با کابینت های پولیشی آشنا شویم. نام دیگر کابینت های پولیشی کابینت های انزو نام دارند. این نوع کابینت مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته است و طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

در کابینتی که از رنگ پولیشی در روی بدنه آن استفاده شده باشد، به آن کابینت پولیشی گفته می ­شود و رنگ آن همانند یک لایه شیشه ای به ضخامت ۳ میلیمتر بر روی آن قرار می­ گیرد. این کابینت ها را می ­توان در دسته بندی کابینت کلاسیک قرار داد. افراد می­ توانند این کابینت ها را در طراحی های مختلف با توجه به فضای آشپزخانه خود انتخاب کنند. این کابینت برای اولین بار توسط یک شرکت آمریکایی به نام ZENTIQUE تولید شد. نام انزو از روی محصول این شرکت گرفته شده است و محصولات آن توسط وارد کنندگان کشور ایتالیا وارد ایران شد. با توجه به اینکه در ابتدا قیمت بسیار بالایی داشتند، کابینت سازان ایران تصمیم به تولید نمونه داخلی این سبک از کابینت کردند. ممکن است بخواهید بدانید که داخلی کابینت های پولیشی از چه چیزی ساخته شده است. در کابینت های پولیشی در قسمت مغزی آن ها از ورق های ام دی اف خام استفاده شده است و این ورقه ها در سایزهای ۲۵ تا ۴۵ میلیمتری انتخاب می ­شوند و توسط دستگاه های پیشرفته به نام سی ان سی با توجه به طرحی که مشتری انتخاب کرده است برش و حکاکی می­ شود. به طور کلی تمامی کابینت ها دارای مغزی یکسان و تنها در قسمت روکش ها متفاوت هستند.

با کابینت ام دی اف و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

 ساخت کابینت پولیشی

 برای ساخت کابینت های پولیشی باید یک محیط کاملا ایزوله و به دور از هر گونه گرد و غبار وجود داشته باشد. به دلیل اینکه ساخت این کابینت ها از حساسیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل این کابینت ها بسیار کم تولید می­ شوند و قیمت بالایی دارند. پاشش رنگ توسط دستگاه های مخصوص انجام می­ شود و کابینت ها توسط دستگاه های برش سی ان سی طبق طرح از پیش تعیین شده برش داده می­ شوند و سپس حکاکی های مورد نظر روی آن انجام می ­شود.

 نحوه رنگ پاشی کابینت پولیشی

در ابتدا باید خمیر ماده پولیشی را به کمک یک تینر روغنی تبدیل به مایع کنید. پس از آن مایع به دست آمده را توسط دستگاه های مخصوص بر روی کابینت های برش داده شده، باید پاشیده شود که این کار در چند مرحله انجام می ­شود. مرحله اول یکبار رنگ پاشیده می ­شود و سپس وقتی که رنگ روی کابینت خشک شد، توسط یک سنباده که حتما باید نرم باشد، روی سطح آن را می سابند. سپس برای بار دوم رنگ پولیشی پاشیده و سنباده روی آن سابیده می‌شود و این عملیات برای چهار بار متوالی انجام می ­شود. تا وقتی که ضخامت رنگ پولیشی به حدود ۲ تا ۳ میلی متر برسد.  حتما باید سطح زیر کابینت تراز باشد. چرا که ممکن است رنگ به صورت یکنواخت پاشیده نشود و در بعضی قسمت‌ها رنگ ضخامت بیشتری داشته باشد و در پایان کار کابینت جلوه زیبایی نداشته باشد. پس از چهار مراحل رنگ پاشی، باید کابینت توسط یک نقاش ماهر با کمک پنبه مخصوص که چرب شده است، اقدام به پولیش کردن کند. این مرحله بسیار حساس بوده چرا که آخرین مرحله پاشش رنگ است و پس از پایان کار، کابینت همانند یک شیشه شفاف به نظر می­رسد. که از نظر مشتریان به نظر می­رسد که روی سطح آن شیشه قرار داده شده است. به همین دلیل مهارت فرد در کیفیت کابینت ها بسیار اهمیت دارد.

_

مزایای کابینت پولیشی

_

مهم ترین مزایای کابینت های پولیشی را برای شما شرح می‌دهیم تا قبل از خرید کابینت پولیشی به تمامی نکات مثبت آن ها آگاه باشید. این کابینت ها نسبت به کابینت های معمولی دارای ضخامت بیشتری هستند. به دلیل اینکه رنگ پولیشی به آن اضافه می‌شود و ضخامت صفحه ها بین ۲ تا ۳ میلی متر اضافه خواهد شد. از دیگر نکات مثبت کابینت های پولیشی می‌توان به آن اشاره کرد که اگر ضربه به آن ها وارد شود، دچار خمیدگی و فرورفتگی نمی‌شوند، زیرا در زیر روکش چسبی خمیری مانند به کار رفته که در صورت آمدن فشار به آن هیچ گونه فرورفتگی ایجاد نمی ­شود. یکی دیگر از نکاتی که می‌تواند نظر شما نسبت به این کابینت ها بسیار جلب کند، نفوذ پذیری خوب آن ها در برابر آب است. به دلیل آن که تمام سطح این کابینت ها توسط رنگ پوشیده می ­شود، آب نمی ­تواند به داخل آن نفوذ کند. لبه ها و اطراف کابینت نیز پوشیده می­ شوند و هیچ نگرانی از بابت نفوذ آب نخواهید داشت. این کابینت برای هر نوع آب و هوا مناسب می باشد و شما می­ توانید آن ها را در هر محیطی نصب و استفاده کنید. برای مثال احتمال خرابی کابینت ها در محیط مرطوب بسیار بیشتر از محیط های معمولی است، اما با این کابینت ها دیگر مشکلی نخواهید داشت و می­توانید در آب و هوای مرطوب از آن ها استفاده کنید. از دیگر مقاومت های این کابینت می­توان به مقاومت در برابر نور خورشید و حرارت های جانبی ترشحات مایعات مانند انواع روغن ها و غیره اشاره کرد. همچنین این کابینت ها ضد خش و ضد ضربه می­ باشند و در صورت برخورد اجسام به آن ها نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

_

معایب کابینت پولیشی

_

این کابینت باید در محیطی ایزوله و بدور از هر گونه گرد و غبار درست شود. در صورتی که در محیطی نامناسب اقدام به تولید این کابینت شود، کابینت با کیفیتی نخواهید داشت. همچنین نیازمند دستگاه های اتوماتیک و مهارت فردی است و کیفیت کابینت ها بسیار به مهارت کابینت ساز بستگی دارد. از این رو انتخاب کابینت ساز مناسب، بسیار مورد اهمیت می ­باشد. تنوع رنگی زیادی در کابینت پولیشی نخواهیم داشت و تنها در رنگ سفید می­ توانید آن ها را پیدا کنید. با توجه به اینکه از مقاومت خوبی نسبت به کابینت های معمولی یرخوردار هستند، قیمت آن ها نیز بیشتر است. اما این افزایش قیمت ارزش بالایی در طولانی مدت خواهد داشت.

با کابینت پلی اورتان و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

پولیش چیست؟

_

پولیش شکل مایع خمیری است و آن را به صورت اسپری بر روی سطوح می ­پاشند. از آن برای از بین بردن خط و خش روی سطوح مختلف مانند شیشه، چوب، پلاستیک و فلزی نیز استفاده می ­شود که در نهایت سطحی درخشان را به ما تحویل می ­دهد. از دیگر نکات این است که از اکسید شدن آن ها جلوگیری می­ شود. پولیش در تعمیر کابینت هایی که دچار خراشیدگی شده اند مناسب است. به صورتی که پاشش یک لایه نازک رنگ به راحتی سطوحی که در آن خط و خشم به وجود آمده است را تعمیر می­ کند و یک سطح جدید و براق را تحویل می­ دهد. به نوعی رنگ پولیش همانند یک سنباده و عمل می ­کند. در ساختار آن معمولا از واکس استفاده می ­کنند تا جلوه و زیبایی بیشتری به آن بدهند. استفاده بیش از حد از رنگ پولیشی باعث ضرر رساندن به سطح می­ شود و باید به مقدار مناسب استفاده شود.

_

تفاوت کابینت ممبران و پولیشی

_
  •  اولین تفاوت مهم میان کابینت ممبران و کابینت پولیشی این است که قطر ورقه های ام دی اف در کابینت های پولیشی بسیار بیشتر از کابینت ‌ممبران است. به طوری که ضخامت در کابینت پولیشی حداقل ۲۵ میلیمتر می ­باشد اما در کابینت های ممبران بین ۱۶ تا ۱۸ میلیمتر می­ باشد.
  • در ساخت کابینت های پولیشی انزو، چهار طرف آن توسط دستگاه های سی ان سی تراشیده می ­شود و شکل زیبایی به خود می­ گیرد. به همین دلیل از ضخامت بسیار کمتری نسبت به کابینت های ممبران دارا می­ باشد.
  • دیگر تفاوت این است که کابینت های پولیشی، در سنگ سفید یافت می­ شود. اما شما می ­توانید کابینت های ممبران را در انواع و اقسام رنگ ها پیدا کنید.
  • در حال حاضر قیمت کابینت های پولیشی به دلیل استفاده از متریال های بیشتر و ضخامت بیشتر و مقاومت بیشتر، گران تر می­ باشند. از این رو شاید قیمت کابینت ممبران برای افراد به صرفه تر باشد.

با کابینت رنگ شده و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

قیمت کابینت پولیشی

_

به دلیل آنکه متریال استفاده شده در مغزی این کابینت ها ام دی اف با ضخامت ۲۵ میلیمتر می باشد، ضخامت آن ها از کابینت های معمولی بسیار بیشتر است. دلیل بسیار مشخصی است که نشان می‌دهد قیمت آن از کابینت های معمولی گرانتر ­باشد. همچنین رنگ پولیش پاشیده شده بر روی این کابینت ها و افزایش ضخامت آن ها باعث می­ شود تا افزایش قیمت چشمگیری را داشته باشند.یکی از دلایل آن، استفاده از ضخامت بیشتر و برش های دقیق تر است که به افزایش قیمت کابینت های پولیشی کمک می­ کند. کابینت پولیشی توسط دستگاه سی ان سی برش می­ خورند که این دستگاه ها هزینه بر بوده و استفاده از آن ها باعث می‌شود و قیمت محصولات را افزایش دهند.

با کابینت های گلاس و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

نصب کابینت پولیشی

 پس از اتمام برش‌ها، زمان نصب آن ها در محل می ­رسد. به دلیل ظرافت، این کابینت ها باید توسط افراد ماهر نصب شوند تا در پایان کار بهترین نتیجه دریافت شود.

 صفحه کابینت پولیشی

 بهترین نوع از صفحه برای کابینت های پولیشی سنگ های مصنوعی مانند کوارتز یا کورین می­ باشند. به دلیل آنکه کابینت پولیشی رنگ سفید دارند، بهتر است در صفحه های آن ها از رنگ های تیره تر استفاده شود تا با کمک این تضاد بتوانید زیبایی کابینت های خود را دو چندان کنید.

شما عزیزان در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه سفارش کابینت داشته باشید می توانید به راحتی با کارشناسان مجرب سازادیزاین تماس بگیرید و هرگونه سوال و ابهام خود را برطرف نمایید. همچنین جهت استعلام به روز قیمت کابینت نیز پاسخگوی شما هستند.