_

کابینت نئوکلاسیک

_

کابینت آشپزخانه شما زمینه را برای ظاهر و کاربرد آشپزخانه و همچنین چگونگی سازماندهی مورد نیاز آن فراهم می کند. اما انتخاب بین جدیدترین ایده ها و سبک های طراحی کابینت آشپزخانه می تواند مشکل باشد، زیرا برخی از سبک ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. جایگزینی کابینت آشپزخانه یک سرمایه گذاری بزرگ است، بنابراین انتخاب صحیح برای لذت بردن از یک آشپزخانه زیبا و بروز اهمیت ویژه ای خواهد داشت. هرچی به آینده نزدیک می شویم شاهد گسترش در طرح و مدل های کابینت آشپزخانه خواهیم بود و امروزه متنوع ترین و کارآمدترین کابینت اشپزخانه را شاهد هستیم. کابینت در دو نوع اصلی آشپزخانه در طرح کابینت کلاسیک و کابینت مدرن تولید می شود که هر کدام از این طرح ها علاقه مندی بی شماری را به خود اختصاص داده است. جالب است بدانید طراحان این سبک با ترکیب کردن طرح کلاسیک و مدرن نوع دیگری از طراحی کابینت را خلق کرده اند که به کابینت نئوکلاسیک معروف هستند. همان طور که از نام آن مشخص است کابینت نئوکلاسیک از در هم امیخته شدن دو سبک کلاسیک و مدرن بوجود می آید که مسلما این نوع از کابینت  ویژگی هر دو را در بر می گیرد. در این مقاله می خواهیم شما را با خصوصیات کابینت نئوکلاسیک اشنا کنیم.

با کابینت ام دی اف، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

در ابتدا بگوییم که معنی نئوکلاسیک در لغت چیست؟ در لغت نام نئوکلاسیک به معنی مدرن کلاسیک است که در قرن هجده و نوزدهم به سبکی از معماری اشاره داشته و رواج پیدا کرده است. یک تفسیر واقعی از کلاسیک ها سبک نئوکلاسیک مدرن خواهد بود که به طور هماهنگ عناصر سنتی کلاسیک را با اشکال جدید ترکیب می کند. هیچ سبک قدیمی در نئوکلاسیسم وجود ندارد. وقتی شما در اشپزخانه خود از کابینت نئوکلاسیک استفاده می کنید یعنی دارید از سبک طراحی کلاسیک و در عین حال امکانات و ویژگی سبک مدرن استفاده می کنید. یعنی یک اشپزخانه با ویژگی مدرن اما ظاهری کلاسیک که در واقع اقتباسی از هر دو را در اختیار خواهید داشت. کابینت نئوکلاسیک متقارن و ساده است: ماژول های مستطیلی، طراحی ساده، نمای مشبک، قفسه های جانبی باز. این نوع کابینت از سبک معماری نئوکلاسیک است که به شما یک اشپزخانه سنتی اما در عین حال کاربردی می دهد. کابینت نئوکلاسیک در عین زیبا بودن و شیک بودن، دارای طرح های تزئینی ساده است که نمایی مدرن و لوکس ایجاد می کند که با در هم امیخته شدن هنر و طرح های اشرافی و مدرن، کابینت نئوکلاسیک را به یکی از جذاب ترین کابینت ها در نوع خود کرده است. این کابینت با داشتن تزئینات اندک و سادگی باعث شده است که شما پس از گذشت سال ها از چنین کابینتی خسته نشوید و مثل روزهای اول از دیدن آن لذت ببرید. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک را می توان با رنگ های اصلی تزئین کرد: بژ، هلو، شیری، عاجی، خاکستری، سفید. یک مجموعه روشن در فضای جمع و جور و جادار به همان اندازه خوب به نظر می رسد اما یک آشپزخانه کوچک به سبک نئوکلاسیک به شما امکان می دهد حتی یک فضای کوچک را از نظر بصری گسترش دهید. در آشپزخانه، عناصر نئوکلاسیک در قالب کابینت ها به منظور غنی سازی کل آشپزخانه نشان داده شده است.

_

جدیدترین مقالات کابینت

_
_

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

_

کابینت نئوکلاسیک همان طور که گفته شد به کابینت کلاسیک شباهت دارد اما توجه داشته باشید که این دو نیز چندان شباهت ظاهری ندارند. برای این که تفاوت بین این دو نوع کابینت را بهتر بدانید باید توضیحاتی در مورد کابینت کلاسیک به شما داده شود.

شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای کابینت سازادیزاین به صفحه مربوطه مراجعه و یا استعلام قیمت کابینت ممبران با کارشناسان مجرب سازادیزاین تماس بگیرید.

با کابینت وکیوم، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

کابینت ممبران کلاسیک

_

کابینت کلاسیک آشپزخانه تداعی کننده خانه های اشرافی و کلاسیک اروپایی است. شکوه و مجلل بودن این کابینت در نظر بیننده جلوه می کند. کابینت کلاسیک به دسته های مختلفی نیز تقسیم بندی می شود اما یکی از خصوصیات مهم در کابینت کلاسیک این است که تزئینات با شکوه و پر زرق و برقی دارد که داشتن ستون ها و سر ستون های مجلل و دستگیره های زیبا و با شکوه، جلوه زیبایی را به اشپزخانه شما می دهد که در کل اگر حساب کنیم شما یک اشپزخانه اشرافی و سلطنتی دارید. جنس کابینت کلاسیک از چوب است و تزئینات و کنده کاری های آن بر روی چوب که به وسیله هنر دست انجام می شود، ارزش مادی این کابینت را بسیار بالا برده است.

کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک علاوه بر کاربردی بودن، جذابیت و گرمای بی انتهایی را به فضا می بخشد. کابینت آشپزخانه کلاسیک نیازی به تزئین ندارد. رنگ بخش مهمی از طراحی آشپزخانه های کلاسیک است و کابینت ها نقش مهمی در تنظیم فضا دارند. وقتی شما برای خرید کابینت اقدام می کنید قرار است که هزینه زیادی پرداخت کنید و بهتر است که قبل از خرید کابینت تحقیق کافی و مناسب را انجام دهید که سرمایه شما هدر نرود. کابینت آشپزخانه ممبران نقاط ضعف و قوت و قابل اعتنایی دارد و توجه نکردن به این موارد به خصوص به معایب کابینت می تواند خسارت های زیادی را به شما وارد کند. به همین دلیل از شما خواهش می کنیم که قبل از خرید و یا سفارش کابینت به بررسی مزایا و معایب کابینت ممبران بپردازید.

_

کابینت مدرن و کابینت نئو مدرن

_

کابینت های مدرن بدون تزئینات بوده و بر خلاف نوع کلاسیک در کمال سادگی طراحی می شود و برای کسانی مناسب است که دوست دارند محیط آنها بسیار ساده باشد. متریال کابینت مدرن از ام دی اف، ممبران و… است. گرایش این کابینت بیشتر به سمت سادگی است که بیشتر دستگیره های ساده و یا بدون دستگیره ساخته می شود. اگر خانه شما دارای آشپزخانه ای با فضای کم است می توانید از کابینت های مدرن استفاده کنید و به دلیل اینکه این کابینت تا نزدیکی سقف امتداد دارد و همان طور که اشاره کردیم دارای طرح ساده ای است، اشپزخانه شما را منظم تر نشان می دهد. در سال 1971 سبک معماری نئو مدرن، پست مدرن و به دنبال ان کابینت نئو مدرن رایج شدند که پس از گذشت سال ها طراحان سعی در آن داشتند که معایب و نقایص سبک مدرن را مورد اصلاح قرار دهند. بنابراین کابینت نئو کلاسیک را می توان طراحی اصلاح شده سبک مدرن دانست.

_

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

_

حال که شما با کابینت کلاسیک و ویژگی های آن اشنا شده اید در این قسمت می خواهیم تفاوت بین کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک را برای شما توضیح دهیم. با توجه به اشنا شدن و تعریف هایی که در مورد کابینت مدرن و کلاسیک کردیم، الان دیگر باید متوجه شده باشید که کابینت نئوکلاسیک سبکی دارد که با مدرن و کلاسیک تلفیق پیدا کرده است. طرح آن پرکار و شلوغی کابینت کلاسیک را ندارد و از طرفی مانند کابینت مدرن ساده نیست. کابینت نئوکلاسیک بسیار ساده است و نسبت به کابینت کلاسیک دارای حکاکی و کنده کاری های کمتری است. یکی از ویژگی های کابینت نئوکلاسیک این است که ارتفاع بلندتری از کابینت کلاسیک دارد که همین امر باعث می شود که شما وسایل بیشتری را در کابینت جای دهید.

_

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

_

کابینت نئو کلاسیک، سبکی در معماری و طراحی مناسب آشپزخانه دارد، اما کابینت ممبران به نوعی گفته می شود که با استفاده دستگاه سی ان سی ابزار خورده و بعد از ان با روکش پی وی سی پوشانده می شود. برخی ها تصور می کنند که این دو نوع از کابینت با هم شباهت دارند اما تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران در ماهیت آن است.

با کابینت های گلاس، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

متریال کابینت نئوکلاسیک

یکی از رایج ترین متریالی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از چوب طبیعی است، چرا که چوب به راحتی و به آسانی طراحی می شود. یکی دیگر از گزینه ها برای ساخت این نوع کابینت استفاده از ممبران است که یکی از پرکاربرد ترین گزینه ها در ساخت کابینت نئو کلاسیک است. ممبران دارای قیمت مناسبی نسبت به چوب طبیعی است، که تشکیل آن از امی دی اف خام است. از دستگاه سی ان سی برای استفاده ایجاد طرح بر روی ام دی اف خام استفاده می کنند. طرح مورد نظر بر روی آن پیاده شده و پس از آن به وسیله لایه پی وی سی روکش می شود.

تزئینات در آشپزخانه نئوکلاسیک

این کابینت همان طور که گفته شد طرح های نسبتا ساده ای دارد که شما می توانید با تزئینات مختلف نمای کابینت نئوکلاسیک را زیبا و جذاب تر کنید. برای مثال شما می توانید با استفاده از پرده های سنتی زیبا و گلدان های همیشه سبز و استفاده از ظروف چینی زیبایی این کابینت را دو چندان کنید. برای آن که جذابیت کابینت بیشتر به چشم بخورد در آشپزخانه خود یک لوستر کلاسیک اما ساده نصب کنید و با استفاده از نورهای مخفی در کناره های کابینت، اشپزخانه خود را به محیطی جذاب تبدیل کنید.

دستگیره های کابینت نئو کلاسیک

در طراحی و سبک کابینت نئوکلاسیک بیشتر از کابینت های دستگیره دار استفاده می شود که بهترین گزینه برای استفاده این نوع کابینت دستگیره های منحنی است که طرح های ساده دارد. اما از دستگیره های مدرن و بلند استفاده نمی کنند زیرا که این نوع دستگیره ها مختص کابینت مدرن هستند.

کابینت هایی با در شیشه ای

یکی دیگر از مزایای این کابینت استفاده از درب شیشه ای است که شما می توانید ظروف تزئینی خود را داخل کابینت قرار دهید. فقط در نظر داشته باشید که ظرف هایی که داخل کابینت قرار می دهید به سبک نئوکلاسیک گرایش داشته باشد و برای درخشان شدن اشیاء داخل کابینت از نور ال ای دی استفاده کنید.

جزیره اشپزخانه

 بعضی ها دوست دارند که در اشپزخانه خود از کابینت جزیره متوسط و یا بزرگ استفاده کنند و از این نوع کابینت دوست داشتنی در اشپزخانه بهره ببرند. وجود جزیره با سبک کابینت نئوکلاسیک هیچ ایرادی ندارد بلکه استفاده از این نوع کابینت زیبایی خیره کننده ای را به چشم بیننده می دهد.

_

ویژگی، مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

 

_

داشتن طرح های ساده که جزئیات به شکل ظریف دیده می شود. در این نوع کابینت به وفور خطوط منحنی و دایره ساده به کار رفته است. کابینت نئوکلاسیک درب های رنگی بسیار متنوعی دارد اما پرکاربردترین رنگ هایی که در این سبک کابینت مورد استفاده قرار می گیرد رنگ طوسی و سفید است. یکی از مزایای این کابینت استفاده آن در اشپزخانه هایی است که هم فضای بزرگ و هم فضای کوچکی دارند. این کابینت با داشتن ارتفاع بلند که تا نزدیکی سقف نیز ادامه دارد باعث شده که جادارتر از کابینت های دیگر باشد. در روکابینتی و پیشخوان این نوع از کابینت بیشتر از متریال سنگ استفاده می کنند. باید توجه داشته باشید که اگر می خواهید در اشپزخانه خود از کابینت نئوکلاسیک استفاده کنید دست شما برای انتخاب وسایل مدرن باز نیست و باید بیشتر از وسایلی که طرح و رنگ سنتی و کلاسیک دارد استفاده کنید. همان طور که در بخش های مختلف گفته شد این نوع کابینت دارای مزایای بسیار زیادی است. یکی از آنها ظاهر زیبا و جذاب آن است که این ظاهر جذاب باعث می شود شما با هر سبک دکوراسیونی از ان بهره ببرید. این کابینت دارای رنگ های متنوع و زیادی است. تنوع در رنگ این کابینت در سایر سبک ها کمتر به چشم می خورد و این مزایا خود را از کابینت سبک کلاسیک متمایز کرده است. این کابینت نسبت به کابینت های دیگر دارای مقاومت در برابر رطوبت است که با داشتن سطح مات بازتاب نور را به حداقل رسانده است. این مسئله باعث شده است خط و خش روی بدنه کابینت کمتر به چشم بخورد. توجه داشته باشید که نصب ان را به متخصصان با تجربه بدهید. استفاده از مغزی چوب و رنگ پلی استر و پلی اورتان در کابینت نئوکلاسیک باعث شده قیمت بالاتری نسبت به سبک مدرن داشته باشد و یکی از معایب این کابینت داشتن قیمت بالای آن است. یکی دیگر از معایب حساس بودن این کابینت به اجسام نوک تیز است که به دلیل به کار رفتن روکش pvs است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *