کابینت پلی گلاس

_

مقدمه

_

امروزه با پیشرفت دانش و گذر سال‌ها، علم طراحی‌دکوراسیون منزل با تغییرات گوناگونی مواجه گردیده و بسیار گسترده شده است. برای مثال در قدیم‌ معمولا آشپزخانه به شکل یک اتاق چهارگوش ساخته می‌شد و خبری از اپن‌ و یا کابینت نبود. اما امروزه طراحی اپن آشپزخانه و نصب کابینت بخش مهمی از طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود. کابینت‌ها بخش اعظمی از فضای آشپزخانه را در بر می‌گیرند و می‌بایست به بهترین شکل طراحی شوند. یکی از انواع کابینت‌هایی که امروزه بسیار ترند شده‌اند، کابینت‌های پلی‌گلاس می‌باشند. کابینت‌های پلی‌گلاس یکی از محبوب‌ترین و بادوام‌ترین انواع کابینت‌های موجود در بازار بوده، که به شکل متفاوتی تولید می‌شوند‌. در ادامه قصد داریم در خصوص کابینت پلی‌گلاس و ویژگی‌های خاص آن توضیحات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید…

کابینت پلی گلاس سفید
کابینت پلی گلاس
_

درباره کابینت پلی گلاس

_

حتما شما نیز کم و بیش نام کابینت‌های پلی‌گلاس را شنیده‌اید. این نوع کابینت یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در بازار شناخته شده است و زیبایی فضای آشپزخانه را صدچندان می‌کند. کابینت پلی‌گلاس عموما طراحی ساده ای دارد اما درخشش زیادی داشته و سطح شفافی دارد. ساخت و تولید این نوع کابینت کمی متفاوت‌تر از انواع دیگر است. در ساخت کابینت پلی‌گلاس ابتدا از ام‌دی‌اف برای ساختار کلی و از روکش پلی‌گلاس برای پوشش سطح کابینت استفاده می‌شود. این نوع کابینت شباهت زیادی به سبک‌ کابینت مدرن دارد. یکی از دلایلی که کابینت‌های پلی‌گلاس را نزد مشتریان محبوب‌تر نموده است، ویژگی‌های منحصر‌به‌ فرد آن است. در قسمت زیر به چند مورد از این ویژگی‌ها نیز اشاره نموده‌ایم:

 • قیمت مناسب

یکی از ویژگی‌های منحصربه فرد این کابینت قیمت بسیار مناسب آن می‌باشد. کابینت‌ پلی‌گلاس با وجود اینکه از باکیفیت‌ترین مواد اولیه تولید شده و طراحی جذابی دارد، با قیمت مناسبی در بازار عرضه می‌گردد.

 • سهولت در تمیز نمودن

تمیز نمودن کابینت‌های پلی‌گلاس بسیار ساده و آسان است. سطح این نوع کابینت‌ها بسیار صاف بوده و گردوخاک، چربی و…موجود برروی آن‌‌ها به راحتی با استفاده از یک‌ دستمال پاک می‌شوند.

 • دوام بالا

کابینت‌های پلی‌گلاس از مواداولیه مقاومی ساخته می‌شوند. در نتیجه بسیار بادوام بوده و تا سال‌ها قابل استفاده می‌باشند.

در واقع این کابینت جزو کابینت های گلاس محسوب می شود. پلی گلاس بهترین متریال در بین انواع کابینت های گلاس است. این کابینت ها هم از مقاومت بهتری نسبت به بقیه برخوردار هستند و هم شفافیت و درخشندگی آن ها به صورتی است که باعث می شود توجه مشتریان به سرعت به آن ها جلب گردد. البته کابینت های گلاس از معروفیت بیش تری نسبت به سایر کابینت ها برخوردار است. برای تولید این کابینت ابتدا از یک صفحه پلی گلاس استفاده می کنند. اما جنس ورق داخلی آن از MDF است. کابینت های پلی گلاس دارای روکش مخصوصی هستند که باعث تمایز آن ها با سایر گلاس ها می گردد.

با کابینت ممبران، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

خصوصیات کابینت پلی گلاس:

_

برای انتخاب یک کابینت مناسب نخست باید دید که آشپزخانه شما چه ویژگی هایی دارد و حتی محیط داخلی چگونه است زیرا کابینت ها بنابر به ماده ای که از آن تولید می شوند دارای خصوصیات خاصی هستند که باعث می گردد هر کدام از آن ها برای محیط های خاصی مناسب باشند. در این راستا کابینتی که از پلی گلاس ساخته می گردد دارای ویژگی های مخصوصی است که می تواند برای استفاده در آشپزخانه شما بسیار موثر باشد. از جمله ویژگی های این کابینت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کابینت هایی که از پلی گلاس ساخته می شوند دارای درخشندگی و براقیت بالایی هستند.
 • یکی از خصوصیات جالب توجه این کابینت که باعث می شود استفاده از آن در آشپزخانه های کوچک گزینه بسیار مناسبی باشد همین ویژگی شفافیت و درخشندگی آن است زیرا سطح این کابینت ها نوری که در محیط وجود دارد را از خود منعکس می کنند و در نتیجه محیط داخلی روشن تر بنظر می رسد.
 • کابینت پلی گلاس نسبت به کابینت های گلاس بسیار مقاوم تر می باشد.
 • این کابینت مقاومت خوبی دربرابر خط و خطوط و همین طور فرسودگی دارد.
 • مواد چربی و همین طور ذراتی هم چون گرد و غبار زیاد، به دلیل وجود سطح صاف این ماده کمتر بر روی آن قرار می گیرند.
 • تمیز کردن کابینت پلی گلاس به راحتی صورت می گیرد.
 • کابینت های ساخته شده از ورقات پلی گلاس انعطاف خوبی دارن.
 • این کابینت ها با این که از نظر ظاهری شبیه به شیشه می باشند ولی وزن آن ها بسیار کم است.
 • کابینت های پلی گلاس در مقایسه با کابینت های های گلاس سطح صاف تر و همین طور براقیت بالاتری دارند در نتیجه درخشش این کابینت ها نسبت به های گلاس بیش تر است.
 • یکی از ویژگی های مناسب دیگر این کابینت ها این است که در مقابل گرما و دما مقاوم هستند و رنگ شان تغییر نمی کند.
 • روکش ای که روی کابینت پلی گلاس قرار می گیرد باعث می شود که کابینت های مورد بحث بتوانند مقاومت خوبی در مقابل آفتاب و مواد شیمیایی به نمایش گذارند.
 • به دلیل مقاومت این کابینت ها دربرابر مواد شیمیایی می توان برای تمیز کردن آن ها از شوینده هایی که حاوی مواد شیمیایی هستند بهره برد.
 • آب نمی تواند به داخل کابینت پلی گلاس وارد شود در نتیجه در مکان هایی که رطوبت محیطی بالاست می توان از کابینت ها استفاده کرد.
 • این کابینت ها همچنین در برابر باکتری ها نیز ایمن هستند و قارچ نمی تواند در فضای آن رشد نماید.
 • قیمت کابینت پلاس گلاس از ام دی اف بیش تر است.

با کابینت مدرن، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

مواد مورد استفاده در کابینت پلی گلاس

_

کابینت های گلاس و پلی گلاس هر دو یک از متریال ساخته می شوند. اما عاملی که باعث می شود تا این دو کابینت نسبت به یکدیگر تفاوت داشته باشند وجود روکش در این کابینت ها است. روکش کابینت های گلاس متفاوت با کابینت پلی گلاس می باشد در نتیجه ویژگی های متفاوتی را برای این کابینت رقم می زند. برای تولید این کابینت بعد از این که ام دی اف به عنوان ماده داخلی آن استفاده شد سپس صفحه ای از جنس ملامین بر روی آن قرار می گیرد و بعد از آن توسط پلی استر پوشیده می شود. پلی استر قطعه ای است که باعث ایجاد مقاومت بالایی می شود. در نتیجه باعث می شود تا کابینت پلی گلاس از خصوصیات ویژه ای برخوردار گردد. پلی گلاس ها از نظر ظاهری بسیار براق هستند. با این که این کابینت ها بسیار به کابینت های گلاس شبیه می باشند اما همان طور که قبلا هم ذکر کردیم به دلیل روکش منحصر به فردی که دارند مقاومت اشان نسبت به بقیه بسیار بالاتر است.

کابینت پلی گلاس سفید
کابینت پلی گلاس قرمز کرم رنگ
_

تولید کابینت پلی گلاس در حالت مات و براق

_

همان طور که می دانید ورقی از جنس ملامین بر روی ام دی اف قرار می گیرد در نتیجه رنگ پلی گلاس یکسان نخواهد بود. این کابینت ها قابلیت تولید و عرضه در رنگ های زیادی را دارند و می توان آن ها را به صورت مات و براق عرضه کرد. این تنوع رنگی مشتریان را قادر می سازد تا با توجه به سلیقه خود رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایند. هرچه رنگی که که از آن برای رنگ بندی کابینت استفاده می شود براق تر باشد درخشش این کابینت نیز بیش تر خواهد شد زیرا این گونه رنگ ها نسبت به رنگ های مات بازتاب بیش تری را از خود نشان می دهند. نکته جالب توجه این است که این کابینت ها قابلیت این را دارند که رنگ مات و براق بر روی آن ها هم زمان استفاده شود که این حالت باعث می شود که جلوه و نمای کابینت بسیار جذاب شود.

_

درخشش کابینت پلی گلاس

_

کابینت های پلی گلاس دارای دارای ظاهر براقی هستند و همانند آینه می توانند نوری که به آن ها تابیده می شود را از خود منعکس کنند. این امر باعث می شود تا روشنایی آشپزخانه افزایش یابد و جلوه ای خاص را رقم زند. این کابینت ها در مقایسه با های گلاس صیقلی تر هستند و این امر باعث می شود که براق تر نیز باشند.

_

مقاومت کابینت پلی گلاس در برابر خط و خطوط

_

کابینت های های گلاس مقاومت خوبی در برابر خط و خطوط ندارند این امر باعث می شود که با وجود ظاهر زیبای خود نتوان از این کابینت ها در مکان هایی مانند پیشخوان استفاده کرد. ولی کابینت های پلی گلاس به دلیل این که نسبت به این عوامل آسیب پذیر نیستند در نتیجه می توانند گزینه بهتری نسبت به های گلاس باشند. با استفاده از این کابینت ها جلوه ای که برای دکوراسیون خود مد نظر گرفته اید به خوبی حفظ خواهد شد و از زیبایی کابینت خود مدت زمان بیش تری بهره مند می شوید.

کابینت پلی گلاس سفید
کابینت پلی گلاس سفید
_

کابینت پلی گلاس در آشپزخانه کوچک

_

آشپزخانه های کوچک به دلیل این که فضای زیادی ندارند در انتخاب کابینت های آن باید به گونه ای عمل کرد که باعث شوند فضا بزرگ تر بنظر بیاید. در این راستا نور یکی از عواملی است که سبب می شود فضا بزرگ تر بنظر بیاید و وجود کابینت پلی گلاس این مشکل را حل خواهد کرد. زیرا کابینت های پلی گلاس دارای درخشندگی هستند که نور را از خود بازتاب می دهند. همین طور استفاده از رنگ های روشن همانند کرم و سفید می تواند در این عامل نیز موثر باشد. این رنگ ها سبب می شوند تا اندازه آشپزخانه بزرگ تر بنظر برسد. اگر از رنگ هایی که تیره هستند در کابینت آشپزخانه و دکوراسیون خود استفاده کنید باعث می شود که فضای شما کوچک تر به نظر برسد. در نتیجه شما باید توجه داشته باشید که از طیف رنگی تیره در فضاهای کوچک استفاده نکنید.

_

مقاومت کابینت های پلی گلاس در مقابل تغییر رنگ

_

به دلیل این که رنگ این کابینت ها به سادگی تغییر نخواهد کرد شما می توانید تا مدت های زیادی از این کابینت ها استفاده کنید و نیازی به تعویض آن ها نخواهید داشت. همچنین کابینت پلی گلاس در مقابل حرارت و پخت و پز نیز مقاوم است. این کابینت ها اگر به صورت مستقیم در برابر نور قرار گیرند باز هم تغییر نخواهند کرد.

_

کابینت پلی گلاس در آشپزخانه بزرگ

_

کابینت های پلی گلاس قابلیت استفاده در هر دو نوع آشپزخانه را دارند. با توجه به تنوع رنگی این کابینت ها می توانید آن ها را با توجه به سبک دکوراسیون خود انتخاب نمایید. اگر رنگ کابینت های شما هماهنگ با دکوراسیون داخلی شما باشد زیبایی آشپزخانه شما بیش تر خواهد شد.

کابینت پلی گلاس سفید

با کابینت ام دی اف، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

تفاوت های کابینت پلی گلاس و های گلاس

_

این دو کابینت از همان ابتدای تولید با یکدیگر متفاوت هستند. در مرحله ای که قرار است روکش بر روی این کابینت ها قرار بگیرد. بر روی کابینت های گلاس روکشی از جنس پلکسی گلاس قرار می گیرد و بر روی کابینت پلی گلاس باید رویه ای از نوع پلی استر چسبانده شود. در نتیجه کیفیت و حتی نمای این دو کابینت با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای مقایسه بهتر این دو کابینت با ما همراه باشید.

 • جفت این کابینت ها از براقیت و درخشندگی خوبی برخوردار هستند ولی کابینت هایی که از پلی گلاس ساخته می شوند دارای سطح صاف تری در مقایسه با کابینت های گلاس هستند و همچنین از شفافیت بیش تری نیز برخوردارند.
 • با این که کابینت های گلاس در مقابل خط مقاوم نیست ولی کابینت پلی گلاس در این رابطه هیچ مشکلی ندارد.
 • کابینت های گلاس قابلیت مقاومت در مقابل آب را ندارند و در نتیجه باید مراقب باشید که در برابر رطوبت قرار نگیرند. ولی کابینت پلی گلاس به خوبی در برابر آب ایمن است.
 • جنس پلی گلاس باعث می شود تا کابینت هایی که از آن ساخته می شوند نیاز به نگهداری و توجه خاصی نداشته باشند ولی های گلاس به توجه و مراقبت نیازمند است.
 • کابینت های گلاس قادر به مقاومت در مقابل مواد شیمیایی نمی باشد ولی پلی گلاس از این لحاظ مشکلی ندارد و اگر ماده ای شیمیایی بر روی آن ریخته شود هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.
 • هر دو این کابینت ها دارای لبه های تیزی هستند.
 • استفاده از کابینت پلی گلاس و های گلاس باعث می شود که فضای شما مدرن تر بنظر برسد.
 • کابینت های پلی گلاس این امکان را فراهم می کنند که برای مدت زمان طولانی تری بتوان از آن ها استفاده کرد.
 • به دلیل این که پلی گلاس کیفیت بهتری دارد در نتیجه قیمت آن نسبت به دیگر کابینت ها بیش تر است.
کابینت پلی گلاس سفید
_

مشکلات کابینت پلی گلاس

_

به دلیل این که این کابینت ها از لبه های تیزی برخوردار هستند باید توجه داشته باشید که در هنگام نصب به شما آسیبی وارد نشود و بهتر است تا از کابینت ساز درخواست کنید که این نواحی را توسط ماده ای بپوشاند.
کابینت های پلی گلاس اگرچه به خاطر براق بودن خود بسیار مشهور می باشند ولی این امر می تواند همانند یک شمشیر دو لبه عمل کند و از طرف دیگر باعث شود که زودتر از بقیه کابینت ها نیاز به تمیز کردن پیدا کنند.
برای تولید و نصب این کابینت ها حتما باید از کابینت سازان حرفه ای کمک گرفته شود.
بالا بودن قیمت این کابینت ها نسبت به بقیه می تواند یکی از نقاط ضعف آن محسوب گردد.

با کابینت روکش چوب، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *