کابینت پی وی سی

_

کابینت پی وی سی

_

کابینت پی وی سی می تواند به عنوان یکی از کابینت های محبوب در آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد. جنس این کابینت ها از پلاستیکی است که تحت فشار قرار گرفته شده است. پی وی سی به طور کلی نوعی پلاستیک ضخیم است که ضخامت آن می تواند در حدود یک و نیم تا دو سانتی متر باشد. به دلیل این ویژگی خود این کابینت ها مخصوصا در جاهایی که رطوبت محیط زیاد است و می توانند در معرض آب قرار گیرند استفاده می شود. زیرا این کابینت ها در مقابل پوسیده شدن مقاوم هستند. کابینت پی وی سی به خوبی می تواند در مقابل عواملی همانند آب مقاومت کند و به سرعت پوسیده نمی شود. حال این ویژگی در سایر کابینت ها دیده نمی شود و اگر در معرض آب قرار گیرند به مرور پوسیده خواهند شد. بدنه ای که در کنار سینک قرار دارد بیش تر از سایر نقاط آشپزخانه در معرض آب است به همین دلیل برای جلوگیری از پوسیدگی این بدنه در هنگام ساخت آن می توان از PVC استفاده کرد. یکی دیگر از ویژگی های خوب این ورقات این است که دوام خوبی در مقابل مواد اسیدی و همین طور قلیایی دارند. همین طور به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد و از این منظر مشکلی وجود ندارد. کاربردهای مناسب کابینت پی وی سی به همین جا ختم نمی شود بلکه به علت این که این ورقات وزن چندانی ندارند در نتیجه در هنگام نصب کردن آن ها با مشکلی مواجه نخواهید شد پس می توان گفت که کار شما نسبت به نصب کردن سایر کابینت ها آسان تر است. با این که این کابینت ها می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند ولی به دلیل این که این صفحات ضد آب هستند بهتر است تا برای مکان هایی که بیش تر در معرض آب می باشند از این ورقات استفاده کرد.

کابینت پی وی سی قهوه ای
کابینت پی وی سی کرم رنگ
_

موارد مصرف صفحات PVC

_

از پی وی سی می توان برای مکان هایی هم چون دستشویی، کابینت آشپزخانه و سایر جاها استفاده کرد. حال اگر از این صفحات برای کابینت نیز استفاده شود می توان گفت که کابینت ما کاملا از PVC ساخته شده است. گاهی اوقات مشتریان از کابینت سازان سوال هایی در باب بهترین نوع کابینت می کنند. ولی باید گفت که هر مکانی با توجه به شرایط خود می تواند از انواع متفاوت کابینت استفاده کند. ولی به طور کلی کابینت پی وی سی به دلیل این که امکانات زیادی را برای شما فراهم می کند در بین مشتریان از محبوبیت بیش تری نیز برخوردار است. برای آشنایی بیش تر با مزیت های این کابینت با ما همراه باشید. همان طور که همه به خوبی از این قضیه آگاهید کابینت بخش اصلی در هر خانه ای به حساب می آید. تنها استفاده کابینت ها محدود به نگهداری مواد غذایی و سایر وسایل آشپزخانه نمی شود بلکه یکی از عواملی است که در جذابیت آشپزخانه شما نیز تاثیرگذار است. مخصوصا در خانه هایی که سبک مدرن دارند طراحی و نوع کابینت بسیار در محیط داخلی شما تاثیرگذار است. با تمام این تفاصیل کابینت مهم ترین قسمتی است که باید در هنگام انتخاب آن دقت و توجه لازم را در نظر داشت.

با کابینت ممبران، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

ویژگی های کابینت پی وی سی:

_

• بهره گیری از رنگ های مختلف
• دارای وزنی بسیار پایین
• نگهداری از این کابینت کار راحتی است
• کابینت پی وی سی می تواند در برابر گرما دوام خوبی داشته باشد
• مقاومت مناسب در برابر رطوبت
• عایق بودن نسبت به گرما
• برپایی این کابینت به آسانی صورت می گیرد
• مصون بودن نسبت به فرسودگی ناشی از رطوبت
• مقاوم در برابر آب
• مصون بودن در برابر آسیب ناشی از خط و خطوط
• نوع سفید رنگ آن برای فضاهایی که بزرگ نیستند مناسب است
• در فضاهایی که نور چندانی ندارند استفاده از نوع سفید یک مزیت محسوب می شود
• می توان آن ها را در کنار اجاق گاز نیز نصب نمود
• این کابینت ها نسبت به چوب ماندگاری بیش تری دارند
• جلوه و نمای این کابینت ها به آسانی از بین نمی رود
• نوع ساخت آن به گونه ای است که امکان نفوذ حشرات به داخل آن تقریبا وجود ندارد

کابینت پی وی سی روشن
کابینت پی وی سی سفید مشکی
_

مشکلات کابینت پی وی سی

_

هر کابینتی هر چه قدر هم امکانات ویژه ای داشته باشد با این حال دارای مشکلات و معایبی خواهد بود که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. یکی از مشکلات کابینت پی وی سی این است که به دلیل این که کابینت نام برده از پلاستیک ساخته می شود در نتیجه تجزیه آن در محیط زیست سال ها به طول خواهد انجامید و از این نظر به محیط آسیب وارد می کند. ولی اگر بخواهیم جانب انصاف را رعایت کنیم مورد گفته شده به خود کابینت و ساخت آن مربوط نمی شود. کابینت پی وی سی در برابر سایر کابینت ها هزینه پایین تر و همین طور نگهداری ساده تری دارد. استفاده از پی وی سی بیش تر در مکان های زیر کاربرد دارد:

  • پارکت
  • پنجره های چند جداره
  • برای پوشش دیوار
  • برای ساخت کفپوش
_

مشکلات اصلی کابینت پی وی سی

_

به دلیل این که این ورقات به محیط آسیب وارد می کنند در نتیجه دانشمندان به دنبال روشی هستند تا بتوانند این آسیب را به حداقل میزان ممکن کاهش دهند. مخصوصا که این ورقات در مکان های متعددی استفاده می شوند در نتیجه میزان آن ها در محیط نیز گسترش می یابد.
بیماری هایی که به دلیل تجزیه ناپذیر بودن آن ها در محیط ایجاد می شود.
بالا بودن قیمت تولید این کابینت نسبت به نوع MDF

کابینت پی وی سی صورتی رنگ
کابینت پی وی سی قهوه ای رنگ
_

مقایسه کابینت ام دی اف با کابینت پی وی سی

_

با این که کابینت ام دی اف مزایای بسیاری دارد ولی به دلیل سایر ویژگی های خوب این کابینت که قبلا ذکر کردیم نسبت به ام دی اف می تواند بهتر عمل کند. که در این مقایسه عواملی هم چون دوام آن و همین طور مقاومت آن در برابر گرما و آب و همین طور خط و خطوط نیز تاثیرگذار هستند. مقاومت آن ها در برابر مواد اسیدی نیز از جمله سایر موارد موثر است. کابینت پی وی سی اگر در حالت درخشنده تولید شود فروش بیش تری نیز در بازار خواهند داشت. کابینت پی وی سی به دلیل این که مدت زمان زیادی نیست که جای خود را در بازار پیدا کرده است به همین دلیل نسبت به سایر کابینت ها فروش کمتری دارد چون هر محصول تازه واردی باید ویژگی های خود را به نمایش گذارد تا مشتریان خود را جلب کند.

_

قیمت کابینت پی وی سی

_

به هر میزانی که هزینه بیش تری برای ساخت کابینت خود در نظر بگیرید به همان میزان کیفیت آن بهتر خواهد بود. هر کابینتی با توجه به جنسی که از آن تولید می شود دارای قیمت های متفاوتی است. کابینت پی وی سی نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد. اما باید در نظر داشته باشید که به دلیل این که قیمت ها همواره در حال تغییر هستند نمی توان به صورت دقیقی از قیمت صحبت کرد. این کابینت ها به خاطر این که در برابر آب هم مقاومت هستند در نتیجه قیمتشان نسبت به سایر مواد بالاتر خواهد بود. ولی دقیقا به دلیل همین قضیه مشتریان بیش تری خواستار این نوع کابینت هستند. همچنین طرح ها و مدل های این کابینت بسیار بالاست و شما می توانید به راحتی کابینت مورد نظر خود را انتخاب کنید. به دلیل این که قیمت همیشه از المان های مهم در هر کاری محسوب می شود به همین دلیل پیش از نصب کردن حتما قیمت را جویا شوید.

کابینت پی وی سی زرد و سفید
کابینت پی وی سی مشکی یشمی
_

سایز ورقات پی وی سی

_

به هر میزانی که هزینه بیش تری برای ساخت کابینت خود در نظر بگیرید به همان میزان کیفیت آن بهتر خواهد بود. هر کابینتی با توجه به جنسی که از آن تولید می شود دارای قیمت های متفاوتی است. کابینت پی وی سی نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد. اما باید در نظر داشته باشید که به دلیل این که قیمت ها همواره در حال تغییر هستند نمی توان به صورت دقیقی از قیمت صحبت کرد. این کابینت ها به خاطر این که در برابر آب هم مقاومت هستند در نتیجه قیمتشان نسبت به سایر مواد بالاتر خواهد بود. ولی دقیقا به دلیل همین قضیه مشتریان بیش تری خواستار این نوع کابینت هستند. همچنین طرح ها و مدل های این کابینت بسیار بالاست و شما می توانید به راحتی کابینت مورد نظر خود را انتخاب کنید. به دلیل این که قیمت همیشه از المان های مهم در هر کاری محسوب می شود به همین دلیل پیش از نصب کردن حتما قیمت را جویا شوید.

_

بهترین روکش پی وی سی آشپزخانه

_

قلب هر خانه ای آشپزخانه ان است و یک چیدمان زیبا و داشتن یک دکوراسیون جذاب تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه دارد. یکی از مواردی که باید در انتخاب آن دقت کرد و تاثیر زیادی در جلوه اشپزخانه دارد، نوع و ظاهر کابینت است. انتخاب یک کابینت زیبا در رنگ و مدل کابینت، زیبایی آشپزخانه را چندین برابر می کند و ساخت کابینت اشپزخانه بسیار سلیقه ای است. کابینت ها بر حسب علاقه و سلیقه مشتریان در رنگ و جنس های مختلف ساخته می شود. یکی از پرکاربردترین کابینت ها که دارای زیبایی و مزایا هستند کابینت هایی هستند که با روکش پی وی سی ساخته شده اند.

کابینت ها و کمدها بیشتر از ام دی اف ساخته شده اند و یا برای ساخت آن ها از مغزی ام دی اف و نئوپان استفاده می شود. متریال مختلفی در بازار وجود دارد که برای روکش کردن کابینت مورد استفاده قرار می دهند. روکش های کابینت دارای چند مدل مختلف مانند روکش اکریلیک، روکش اچ پی ال، روکش لترون، روکش ملامینه و در اخر روکش پی وی سی هستند که هر یک از این روکش ها شامل مزایا و معایب خاص خود خواهند بود و قیمت های مخصوص خودشان را دارند. روکش پی وی سی از نوعی پلاستیک فشرده ساخته می شود که از جنس پی وی سی است و از مشتقات پلیمری و دارای گروه وینیلی هستند. این روکش دارای قابلیت انعطاف پذیری می باشد.

با کابینت مدرن، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

رنگ کابینت پی وی سی

این نوع ورقه ها در کارخانه ابتدا بدون طرح و به رنگ سفید ساخته می شوند. برای اینکه تنوع در طرح و رنگ در کابینت ایجاد شود پی وی سی آن را رنگ های مختلف می زنند. توجه داشته باشید که تنوع رنگ ام دی اف نسبت به پی وی سی بیشتر است. اما با داشتن کمی سلیقه و با انتخاب یک ترکیب رنگی جذاب می توانید آشپزخانه خود را به جایی زیبا و مدرن تبدیل کنید.

انواع رنگ پی وی سی کابینت

همانطور که گفتیم یکی از بخش های مهم در منزل آشپزخانه است و داشتن یک دکوراسیون جذاب به زیبا نشان دادن منزل شما بسیار کمک می کند. اما باید اجزای آشپزخانه به خصوص رنگ کابینت با دکوراسیون دیگر بخش های خانه هماهنگی داشته باشد. که ما در این بخش می خواهیم شما را با انواع رنگ پی وی سی کابینت اشنا کنیم.

رنگ سفید

یکی از رنگ هایی که با همه رنگ ها ست می شود و هیچگاه از مد نمی افتد رنگ سفید است. اگر آشپزخانه شما دارای فضای کوچکی است و نور در فضای آشپزخانه کم است یکی از گزینه های ما برای استفاده رنگ سفید است. اگر جزو کسانی هستید که احساس می کنید کابینت تمام سفید برای شما خسته کننده است بهتر است که ترکیب سفید را با رنگ های دیگر استفاده کنید.

رنگ خاکستری

استفاده از این رنگ باعث می شود که فضای آشپزخانه شما بزرگ تر نشان داده شود و بخاطر خنثی بودن این رنگ در دکوراسیون مدرن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ خاکستری را می تونید به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب کنید. اگر این رنگ را با رنگ های روشن ترکیب کنید به آشپزخانه شما جلوه زیبایی می دهد.

رنگ کرم

یکی دیگر از رنگ هایی که می تواند همچون رنگ خاکستری فضای آشپزخانه شما را بزرگ نشان دهد استفاده از رنگ کرم است. با ترکیب شدن رنگ کرم و قهوه ای فضای اشپزخانه شما گرم و دلنشین خواهد شد. فقط دقت کنید که اگر از این رنگ استفاده می کنید باید با وسایل آشپزخانه هماهنگ باشد برای مثال اگر یخچال شما نقره ای باشد و کابینت شما رنگ کرم ترکیب این دو رنگ ناهماهنگی و زشتی را به دنبال خواهد داشت.

رنگ آبی

شاید رنگ آبی رنگی باشد که کمتر مورد استفاده در کابینت آشپرخانه قرار گیرد. اما اگر از آن دسته ادم هایی هستید که دوست دارید آشپزخانه خود را متفاوت طراحی کنید. ترکیب رنگ آبی روشن و آبی تیره می تواند جلوه آرامش بخشی را به آشپزخانه شما بدهد.

رنگ قهوه ای

این نوع رنگ از گذشته تا امروز یکی از رنگ های پرطرفدار بوده است و در دکوراسیون اشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر علاقه به رنگ چوب دارید می توانید از انواع رنگ روشن و تیره ان در روکش پی وی سی کابینت استفاده کنید. این رنگ در تناژ گردویی، فندقی یا قهوه ای ملایم و سوخته در بازار وجود دارد.

رنگ نارنجی

استفاده از رنگ نارنجی در کابینت اشپزخانه باعث پر انرژی شدن فضا می شود. توجه داشته باشید انتخاب رنگ پی وی سی نارنجی در کابینت ریسک بالایی دارد زیرا باید وسایل دیگر در خانه را با آن هماهنگ کنید. شما می توانید با ترکیب رنگ نارنجی با سفید یه ظاهر متفاوت در اشپزخانه خود ایجاد کنید.

همان طور که اشاره کردیم رنگ پی وی سی به دو صورت تولید می شود. رنگ پی وی سی براق یا همان های گلاس باعث می شود که بازتاب نور بیشتر شود و از این نوع پی وی سی کابینت بیشتر در آشپزخانه هایی که فضای کوچک و نور کمتری دارند استفاده می شود که البته باز به سلیقه افراد بستگی دارد. این نوع روکش ها به راحتی قابلیت تمیز شدن دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به کابینت براق ندارید می توانید از رنگ پی وی سی کابینت مات استفاده کنید.

با کابینت های گلاس، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

_

مزایا و معایب روکش های پی وی سی

_

یکی از مزایای استفاده از روکش های پی وی سی می توان به ضد آب بودن ان اشاره کرد. همچنین رطوبت و اب موجب خرابی و پوسیدگی آن نمی شود. بخاطر داشتن این مزایا از این کابینت بیشتر در کنار سینک و روشویی ها و بدنه زیر سینک استفاده می شود. اما دقت کنید طبق نظرات طراحان و سازنده های کابینت توصیه نمی کنند که تمام کابینت از جنس پی وی سی باشد. علت ان این است که اگر از این روکش تماما در تمام کابینت ها استفاده شود باعث افزایش بسیار زیاد قیمت نهایی آن خواهد شد. این روکش دارای وزن سبکی است که باعث نصب راحت شده و همچنین کارایی آن را راحت تر می کند. همچنین به خاطر اینکه این روکش از جنس پلاستیک است مقاومت آن را در برابر پوسیدگی و حمله موریانه بالا برده که همین امر باعث بالا بردن طول عمر روکش می شود. پیشرفت تکنولوژی کمک کرده که کابینت پی وی سی دارای رنگ و طرح های گوناگون باشد و دست شما را برای انتخاب بسیار باز می گذارد. کابینت های پی وی سی در دو نوع مات و براق ساخته می شوند که نوع براق ان کابینت های گلاس نام دارد.

_

مزایای کابینت روشویی پی وی سی

_

در میان کابینت های روشویی، یک کابینت از محبوبیت بالایی برخوردار است آن هم کابینت روشویی پی وی سی است، که توانسته طی گذشت سال ها طرفداران زیادی را به خود جلب کند. این محصول در مدل های مختلف موجود است و با هر نوع خانه ای طراحی و تولید می شوند. اما یکی از عمده تقاضای مشتریان این است که این محصولات دارای طول عمر بالایی باشد و در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بسیاری داشته باشد. گزینه پیشنهادی ما استفاده از کابینت روشویی پی وی سی است که در ادامه به مزایا و معایب آن می پردازیم. از مزایای پی وسی می توان به ضد اب بودن آن اشاره کرد. پی وی سی در برابر رطوبت نیز مقاومت بسیار بالایی دارد. استفاده از این نوع روشویی در سرویس بهداشتی و حمام گزینه مناسبی است زیرا که این مکان ها مستعد رطوبت بسیار هستند. کابینت روشویی پی وی سی دارای ویژگی های مثبت است که چند نمونه اشاره خواهیم کرد. ماندگاری بالا، این نوع از کابینت بعد از گذشت سال ها کیفیت خود را از دست نمی دهد زیرا که پی وی سی جزو مواد تجزیه ناپذیر به حساب می اید، ضد آب بودن این محصول، مقاوم در برابر خط و خش، نصب آسان با هزینه کم و همچنین داشتن وزن سبک از مزایای آن است که موجب محبوبیت این کابینت می شود.

_

معایب کابینت روشویی پی وی سی

_

همان طور که به مزایای این کابینت اشاره کردیم باید معایب آن را هم برای شما بازگو کنیم. همان طور که اشاره کردیم مواد پی وی سی تجزیه ناپذیر است، به همین دلیل می تواند به محیط زیست آسیب برساند. منظور از آسیب این است که اگر این محصول در معرض آتش سوزی قرار گیرد از خودش گازهای سمی تولید می کند که می تواند خطرناک باشد. یکی دیگر از معایب این کابینت را بخواهیم بگوییم حساس بودن در برابر نور خورشید است. اگر این نوع از کابینت به طور مسقیم در معرض نور خورشید باشد پس از گذشت سال ها دچار تغییر رنگ خواهد شد.

با کابینت ملامینه، قیمت و انواع آن بیشتر آشنا شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *