4 نکته ای که در مورد کابینت ممبران باید بدانیم

4 نکته ای که در مورد کابینت ممبران باید بدانیم

4 نکته ای که در مورد کابینت ممبران باید بدانیم


کابینت های ممبران (وکیوم) یکی از محبوب ترین کابینت های امروز بازار ایران می باشد ؛ که به مرور آشنایی با آن این محبوبیت بیشتر می شود ولی هنوز مخاطبان زیادی با این نوع کابینت آشپزخانه آشنایی زیادی ندارند.

به همین دلیل سعی بر آن است که به طور خلاصه 4 تا از نکات اصلی را که هر شخص لازم است در مورد کابینت ممبران بدانند ؛ در این مقاله ارائه کرده ایم.

نکته اول : کابینت ممبران از چه جنس و متریالی ساخته شده است ؟

ممبران در اصل متریال و یا به اصطلاح جوبی است که درب ها و نماهای ظاهری کابینت آشپزخانه از ان ساخته شده است. ممبران همان MDF است که با ماشین های CNC بر روی آن طرح های مختلفی تراشیده می شود و بعدا بایک روکش از نوع PVC و رزین ضد آب روی آن می نشیند و به اصطلاح ممبران می شود. به همین علت به آن کابینت ممبران می گویند.

نکته دوم : کاربرد کابینت ممبران

کابینت های ممبران در و واقع متریال ممبران ، برای ساخت کابینت های سبک کلاسیک و نئوکلاسیک ( کلاسیک مدرن ) استفاده می شود. با این تفاوت که بجای استفاده از چوب طبیعی از چوب صنعتی و نوعی روکش طرح چوب استفاده می شود.

نکته سوم : مهم ترین ویژگی ممبران

درب های کابینت ممبران میتوانند طرح های مختلفی چه از نظر نوع قاب های دور دربها و چه از نظر طرح و نقش و بافت خود روکش درب , داشته باشند, این خصیصه در مورد تاج بالای کابینت , ستون ,سر ستون و غیره که از جنس ممبران هست نیز امکان پذیر است. پس مهترین ویژگی کابینت ممبران این است که دست مشتری کاملا باز است و او می تواند رنگ و طرح و بافت نما و درب, ستون , سر ستون و تاج کابینت را انتخاب و سپس , دقیقا همان ها برای مشتری تولید شود.

نکته ی چهارم : سبک های طراحی مناسب کابینت ممبران

الگوی تولید ممبران در دنیا بیشتر برای پاسخگویی به تولید کابینت سبک نئوکلاسیک (کلاسیک مدرن) تولید شده است و البته در ایران به دلیل تمایل به کابینت کلاسیک, ممبران در تولید این نوع هم سبک استفاده می شود.

همچنین شما میتوانید برای مشاهده پروژه های کابینت ممبران بر روی این لینک کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *