_

انتخاب سبک کابینت آشپزخانه

_

همان طور که می دانید عوامل گوناگونی در زیبایی دکوراسیون خانه شما تاثیر گذار می باشند یکی از این عوامل مهم آشپزخانه ها هستند. آشپزخانه ها اولین قسمتی هستند که در هر خانه ای توجه مردم را به خود جلب می کنند مخصوصا که در خانه های ایرانی، آشپزخانه برای خانم های خانه دار از اهمیت بالایی برخوردار است. حال یکی از اجزای مهم در آشپزخانه ها کابینت های شما می باشند. زیرا کابینت ها قسمت زیادی از فضای آشپزخانه را در بر می گیرند و به دلیل کاربرد کلیدی که از آن ها در نگهداری مواد غذایی و سایر ابزارآلات آشپزی می شود پس انتخاب آن ها باید با دقت بیش تری صورت گیرد. کابینت های آشپزخانه با توجه به جنس های مختلفی که از آن ساخته می شوند می توانند برای طرح های مختلف آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرند. یکی از عوامل مهم دیگر در انتخاب یک کابینت هزینه ایست که شما باید با توجه به بودجه خود در نظر بگیرید و همین طور کوچک و یا بزرگ بودن فضای آشپزخانه نیز در این انتخاب موثر اند. کابینت های چوبی یکی از سبک های اصیل و قدیمی در طراحی کابینت آشپزخانه به شمار می رود. انواع مختلف کابینت آشپزخانه با طرح چوب می توانند طراحی شکیل و زیبایی به آشپزخانه شما ببخشند. با همه این تفاصل حال شما قصد دارید تا با تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود نمایی جدید به آشپزخانه خود ببخشید. در مرحله اول شما باید دقت داشته باشید که آشپزخانه شما چه سبکی دارد. به طور کلی آشپزخانه ها دارای سه سبک هستند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

کابینت آشپزخانه کرم رنگ

سبک مدرن

سبک مدرن سبکی امروزیست که از طراحی ساده ای برخوردار است. این سبک یکی از طراحی های کاربردی به شمار می رود و از محبوبیت زیادی در بین مشتریان برخوردار است. این سبک از جمله سبک هایی است که در هر نوع آشپزخانه می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک که کابینت ممبران نوعی از آن به شمار می رود مخصوصا در آشپزخانه هایی که ابعاد آن ها بزرگ است می تواند با طراحی چشم نواز و زیبای خود موجب درخشش بیش تر آشپزخانه گردد.

سبک نئوکلاسیک

امروزه طرح ها و الگوهای جدید و مختلفی از کابینت آشپزخانه در حال تولید و طراحی می باشند. به گونه ای که روز به روز انواع جدید تر و با کیفیت تری از کابینت آشپزخانه طراحی می شود. همان طور که می دانید کابینت های مدرن و کلاسیک از جمله سبک های پر طرفدار در بین مشتریان می باشند. طراحان کابینت آشپزخانه با ترکیب سبک مدرن و سبک کلاسیک نوع جدیدی از کابینت ها که به سبک نئوکلاسیک شهرت دارند خلق کرده اند. به دلیل این که این سبک ترکیبی از دو سبک نام برده می باشد در نتیجه خصوصیاتی از هر دو سبک را در بر می گیرد.

_

جدیدترین مقالات کابینت

_
_

کابینت نئوکلاسیک دربرگیرنده سبک مدرن و کلاسیک

_

اگر بخواهیم از نظر واژه معنی آن را عنوان کنیم، نئوکلاسیک به معنی مدرن و کلاسیک می باشد. سبک نئوکلاسیک اولین بار در قرن های 18 و 19 در میان اروپاییان گسترش یافت. طراحی کابینت آشپزخانه اگر بر پایه نئوکلاسیک صورت بگیرد یعنی طراحی که در آن سبک کلاسیک بر روی مدرن پیاده شده است. به طور خلاصه می توان گفت که ظاهر کابینت آشپزخانه شما همانند سبک کلاسیک است اما دارای امکانات و خصوصیات سبک مدرن می باشد. کابینت نئوکلاسیک دارای پارامترهای ساده اما جذابی می باشد که باعث ایجاد جلوه مدرن و نو در آشپزخانه شما می گردد. به دلیل ویژگی مهم این سبک یعنی ساده بودن آن چشم بیننده از دیدن این کابینت ها خسته نخواهد شد و شما قادر خواهید بود تا مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.

_

مقایسه سبک کلاسیک و نئوکلاسیک

_

برای این که بتوانیم با تفاوت های این دو سبک بیش تر آشنا شویم بهتر است که در ابتدا توضیحات کلی تری درباره این دو سبک برای شما توضیح دهیم. در کابینت های کلاسیک از سبک هایی استفاده می شود که یادآور تجملات نجیب زادگان ایست که در اروپا می زیستند. این نوع سبک ها بسیار شیک و با ابهت بنظر می رسند. کابینت های کلاسیک دارای انواع بسیار متفاوتی هستند. به طور کلی تمام سبک های کابینت کلاسیک دارای تزئینات زیبا و قابل توجه است. از جمله این تزئینات می توان به درهایی که روی آن ها کار انجام شده است و ستون ها و دستگیره ها اشاره کرد. کابینت های گلاس ای که از نوع تجملاتی باشند از چوب تولید می شوند به دلیل این که طراحی کابینت های کلاسیک توسط دست صورت می گیرد در نتیجه از لحاظ قیمت بسیار بالا هستند.

کابینت آشپزخانه سفید مشکی
_

کابینت نئومدرن چیست

_

کابینت مدرن تفاوت های زیادی با نوع کلاسیک دارد در این کابینت ها از هیچ نوع تزئیناتی در آن ها استفاده نمی شود. افرادی که طرفدار سبک های ساده و بدون پیچیدگی هستند می توانند این نوع سبک را از میان سایر سبک ها برگزینند. در این نوع کابینت ها از قطعات مختلفی همانند ام دی اف، ممبران و … برای تولید کابینت مدرن استفاده می شود. به دلیل این که این نوع سبک تمایل به ساده بودن دارد در نتیجه گاهی اوقات در ساخت آن ها حتی از دستگیره هم استفاده نمی شود و اگر دستگیره ای باشد آن را از نوع ساده و یا نوعی که بتوان آن را مخفی کرد استفاده می کنند. کابینت های مدرن در آشپزخانه هایی که دارای ابعاد کوچکی هستند بسیار مناسب می باشد. کابینت های مدرن به گونه طراحی می گردند که تا بالای سقف نیز کشیده شده باشند و در نتیجه آشپزخانه شما ساده و با نظم و ترتیب دیده می شود. این سبک معماری همراه با سایر سبک هایی که به پست مدرن معروف هستند در سال های قبل از سال 2000 رواج یافت. هدف از ایجاد این سبک ها این بود که مشکلات سبک مدرن در این نوع برطرف گردد در نتیجه می توان این سبک را تصحیح شده نوع مدرن در نظر گرفت.

حال به توضیحاتی درباره معماری نئوکلاسیک خواهیم پرداخت:

این سبک به طور کلی در مفهوم ترکیبی دو سبک مدرن و کلاسیک است. این نوع سبک در قرن های 18 و 19 اولین بار رواج یافته است. در این سبک هر دو هدف کابینت کلاسیک و کابینت مدرن حاصل شده است. به این صورت که کابینت های نئوکلاسیک باعث ایجاد فضای ساده و در عین حال سنتی خواهند شد. این کابینت ها دارای طراحی مجلل ولی هم زمان ساده ای هستند که باعث ایجاد شمایلی جذاب می گردد. خیلی از افراد در هنگام انتخاب سبکی که مناسب برای کابینت آشپزخانه آن ها باشد با مشکل مواجه می گردند. شما می توانید انواع مختلف سبک های کابینت را همراه با عکس آن در سایت سازا دیزاین مشاهده کنید و همین طور برای گرفتن یک مشاوره مناسب با کارشناسان این موسسه تماس حاصل کنید. به طول کلی آشپزخانه هایی که ابعاد بسیار بزرگی ندارند بهتر است تا از سبک مدرن استفاده نمایند. این سبک بهتر از سبک کلاسیک می تواند پاسخ گویی نیازهای یک آشپزخانه کوچک باشد. ولی برای کسانی که آشپزخانه بزرگ و دلبازی دارند انتخاب سبک کلاسیک می تواند بر جلال و ابهت آشپزخانه و همین طور خانه شما بی افزاید. حال اگر هنوز هم بین انتخاب این دو سبک مردد هستید می توانید با دیدن طرح های مختلف این دو سبک انتخاب نهایی خود را بگیرید. به دلیل این که کابینت سازان دارای تجربه بیش تری نسبت به سایر مردم هستند می توانند شما را در انتخاب یک سبک مناسب برای آشپزخانه شما یاری دهند. این که چیدمان آشپزخانه شما به چه صورت باشد ارتباط مستقیمی با طراحی کابینت آشپزخانه شما دارد. اگر طراحی کابینت های که در سبک مدرن هستند به خوبی صورت بگیرد چیزی که حاصل می گردد یک آشپزخانه بسیار زیبا خواهد بود. برای این که شما را با خصوصیات آشپزخانه ای که بر پایه سبک مدرن است آشنا سازیم مثال های فراوانی در ادامه خواهیم زد. طراحی کابینت آشپزخانه بر پایه سبک مدرن دارای اصول و قوانین مشخصی است که اگر از این اصول به درستی پیروی شود ظاهر آشپزخانه شما نیز مدرن خواهد شد. امروزه به خاطر شلوغی محیط های شهری اکثر افراد تمایل دارند تا فضای آشپزخانه آن ها از سادگی برخوردار باشد در این راستا طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن می تواند انتخاب مناسبی برای شهرنشینان باشد. سبک های مدرن باعث ایجاد آرامش و زیبایی در ساختمان هایی خواهند شد که در آن ها از وسایل تجملاتی و لوکس بیش از حد استفاده شده است.

_

نحوه انتخاب سبک های زیبا در طراحی کابینت آشپزخانه

_

کابینت های آشپزخانه از جمله بخش های کلیدی هستند که سبک طراحی آشپزخانه شما را مشخص می کنند. باید بدانید که مهمترین نکته ای که سبک طراحی آشپزخانه شما را مشخص می کند کابینت های آن هستند. این کابینت ها دارای طرحی کاملا ساده می باشند و در آن به هیچ وجه از معرق کاری و سایر فنون طراحی، استفاده نشده است. همان طور که قبلا هم ذکر کردیم حتی درهای این نوع هم بسیار ساده می باشند.

_

نحوه طراحی کردن کابینت ها و دستگیره های آن

_

یکی از نکات قابل تامل دیگر وجود دستگیره ها در کابینت ها می باشد. عده زیادی ممکن است تاثیر دستگیره، در طراحی کابینت را نادیده بگیرند و یا تاکنون این نکته مهم را در نظر نگرفته باشند اما باید بدانید که وجود دستگیره ها می تواند مشخص کننده سبک کابینت شما باشد. کابینت هایی که از نوع مدرن هستند دارای دستگیره های می باشند که در آن ها از خطوط صاف و ساده استفاده شده است. همچنین این کابینت ها دارای طول بالا و عرض پایینی هستند. طبق گفته کارشناسان برای این که ظاهر آشپزخانه شما مدرن تر باشد باید طول آن ها را بلندتر انتخاب کنید. پس برای کامل کردن سبک مدرن در آشپزخانه خود بهتر است تا از دستگیره هایی استفاده کنید که دارای شمایل درخشنده و کشیده تر باشند.

کابینت آشپزخانه با طرح چوب
_

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی کابینت آشپزخانه

_

با این که انتخاب رنگ مناسب برای کابینت به سلیقه و نظر شخصی هر کسی باز می گردد اما باید آگاه باشید که رنگ هایی که طبع سردی دارند بهترین انتخاب برای آشپزخانه های هستند که قرار است در سبک مدرن طراحی گردند. برای این که بدانید کدام رنگ ها جزو رنگ سرد محسوب می گردند باید بگوییم که رنگ هایی که شامل خاکستری و سفید و رنگ هایی که ورژن روشن تری از رنگ آبی و سبز هستند از جمله این رنگ ها محسوب می گردند. استفاده از این رنگ ها سبب شده که حالتی آرامش بخش در آشپزخانه شما ایجاد گردد. شما حتی قادر خواهید بود تا از ترکیب چندین رنگ نیز برای کار خود استفاده کنید. برای مثال ترکیب رنگی سفید به همراه یک رنگ دیگر برای مثال آبی می تواند رنگ مناسبی برای آشپزخانه مدرن شما باشد. افرادی که تمایل زیادی به رنگ های سرد ندارند می تواند از رنگ هایی که نشات گرفته از چوب هستند برای مثال کرم یا قهوه ای نیز استفاده کنند. سبک هایی که بر پایه مدرن هستند از چوب به عنوان متریال کابینت خود استفاده می کنند. همین طور می توان از MDF و تخته هایی که به صورت چند لایه نیز هستند استفاده کرد. کسانی که قیمت چندان برای آن ها اهمیت ندارد می توانند از چوب طبیعی به جای روکش های چوبی استفاده کنند. به دلیل این که چوب طبیعی باعث زیبایی بیش تر آشپزخانه شما خواهد شد و همین طور چوب طبیعی نیز طول عمر بالاتری نسبت به سایر متریال ها دارد. ولی برای کسانی که نمی توانند از پس هزینه های چوب طبیعی بربیایند بهترین انتخاب برای آن ها کابینت های MDF است. دلیل انتخاب MDF این است که کابینت ام دی اف شبیه به چوب طبیعی می باشد و همین طور ماندگاری خوبی نیز دارد اما هنگامی که دچار آسیب و خرابی گردد درست کردن آن به سختی صورت می گیرد.

کابینت آشپزخانه سفید رنگ
_

طراحی کابینت آشپزخانه بر پایه رنگ سفید

_

رنگ سفید یکی از محبوب ترین رنگ هایی است که در طراحی کابینت ها از آن استفاده می شود. رنگ سفید به راحتی با چیدمان و دکوراسیون های منزل می تواند مطابقت کند. همین طور کسانی که دوست دارند آشپزخانه آن ها نورگیرتر باشد و روشنایی آن بیش تر گردد می توانند از این نوع کابینت ها استفاده نمایند. یکی از مزایایی دیگر این سبک این است که می تواند هم برای سبک مدرن و هم برای سبک کلاسیک استفاده گردد. شما برای زیبایی بیش تر آشپزخانه خود می توانید از رنگ سفید برای کابینت و از ستون هایی به رنگ طلایی استفاده نمایید. اگر از جمله کسانی هستید که تمایلی ندارید تا تنها از یک رنگ استفاده کنید و رنگ سفید باعث خستگی شما می شود می توانید از ترکیب این رنگ به همراه رنگ طوسی استفاده کنید. همین طور کسانی که تمایل دارند تا سبک آشپزخانه شان با سبک منزلشان متناسب باشد باید از این ترکیب رنگی استفاده کنند تا سبکی مدرن برای آن ها حاصل شود.

_

نحوه طراحی کابینت آشپزخانه های گلاس

_

این کابینت ها که خود بخشی از سبک مدرن می باشند به دلیل داشتن روکش هایی که براقیت و درخشندگی بیش تری دارند مشهور شده اند. توسط این کابینت روشنایی آشپزخانه شما بیش تر می گردد و علت این امر این است که نور از سطح این مدل منعکس می شود. شما می توانید از این روش برای آشپزخانه هایی که فضای زیادی ندارند استفاده کنید. کابینت های گلاس به دلیل خصوصیات ویژه خود یعنی براق و شفاف بودن سبب می شوند که فضای شما بزرگ تر بنظر بیاید. البته باید این نکته را مد نظر قرار بدهید که امکان ایجاد خط و خطوط بر روی این کابینت ها بیش تر است و به دلیل شفافیت ممکن است بیش تر به چشم بیاید.

_

مدل های کابینت های گلاس

_

این نوع کابینت ها دارای مدل های بسیار زیادی می باشند. در نتیجه حتی افراد مشکل پسند نیز در انتخاب یک کابینت مناسب دچار تردید نخواهند شد. هرچه تعداد مدل های کابینت بیش تر باشد شما می توانید مدلی را که با سلیقه شما سازگاری بهتری دارد را انتخاب کنید.

_

کابینت های گلاس با رنگ سفید و نقره ای

_

کابینت های گلاس به این رنگ جزو رنگ هایی خاص محسوب می گردد و از جمله رنگ هایی است که محبوبیت کمتری در بین مشتریان دارد. ولی بهتر است بدانید که این رنگ اگر با یک رنگ سوم ترکیب گردد می تواند باعث زیبایی و چشم نوازی دل انگیزی گردد. ولی اکثر کابینت سازان در استفاده از این رنگ ریسک چندانی نکرده و از این رنگ به میزان زیادی در آشپزخانه خود استفاده نمی کنند. اگر شما کابینت خود را به رنگ نقره ای انتخاب کنید می توانید بخش هایی از آن را به صورت سفید برگزینید. شما همین طور می توانید تا طراحی آشپزخانه خود را با توجه به رنگ نقره ای طراحی کنید. یک نمونه این کابینت ها به حالت رنگ نقره ای و بدون داشتن دستگیره در بین مشتریان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

_

برچسب های کابینت

_

اخیرا یکی از روش هایی که باعث شده تا تفاوت مطلوبی در آشپزخانه ها ایجاد گردد استفاده از برچسب ها است. شما با این روش قادر خواهید بود تا با هزینه ای اندک ظاهری زیبا برای آشپزخانه خود رقم زنید. برچسب ها نیز دارای تنوع رنگی و طرحی بسیاری هستند و در نتیجه شما می توانید با توجه به نظر خود یکی از این برچسب ها را انتخاب نمایید. در گذشته به دلیل کیفیت پایین این برچسب ها کمتر کسی راضی به استفاده از آن ها در کابینت خود می شد ولی امروزه به دلیل بالا رفتن میزان کیفیت و دوام آن ها شما با خیال راحت می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. شاید افراد احساس کنند که برای تغییر دادن دکوراسیون نیاز است تا هزینه ای بالا صرف کنند در حالی که همیشه این قضیه صدق نمی کند و گاهی با استفاده از روش های آسان قادر به رسیدن به نتیجه ای مطلوب خواهید بود. برچسب ها بسیار شبیه به کاغذ دیواری می باشند و این برچسب ها را می توان شبیه به سایر کابینت ها همانند کابینت مدرن طراحی کرد. همین طور برچسب ها شما را قادر می سازند تا از آن ها بر روی کابینت های گلاس و نوع فلزی نیز استفاده کنید. از ویژگی های دیگر برچسب ها این است که قابلیت شستشو را دارا می باشند. همان طور که می دانید آشپزخانه مکانی است که به دلیل پخت و پزهای متعدد سطح کابینت ها دچار چربی و آلودگی می گردند پس قابلیت شستشوی این برچسب ها خود یک مزیت بسیار عالی محسوب می گردد. به دلیل این که نوع قابل شستشو و نوعی که قابلیت شستشو ندارند دارای تفاوت قیمت پایینی می باشند پس بهتر است که از نوع قابل شستشو استفاده نمایید.

کابینت آشپزخانه سفید
_

بازسازی کردن کابینت آشپزخانه

_

کسانی که به دلیل یکنواختی فضای آشپزخانه به دنبال تغییر در دکوراسیون آن هستند می توانند با انجام یک سری نکات ساده این امر را میسر سازند. یکی از این روش ها بازسازی کردن دوباره کابینت آشپزخانه است. شما با این کار قادر هستید تا بدون صرف هزینه ای بالا تغییری مطلوب در طی مدت زمان کوتاهی در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

همچنین شما عزیزان می توانید در آشپزخانه خود از شیشه رنگی در بین کابینت های خود استفاده کنید که علاوه بر زیبایی باعث منحصر به فرد شدن آشپزخانه شما می شود.

۵ دیدگاه

    • با سلام و احترام. بله تمامی مراحل طراحی، نظارت و اجرا توسط تیم حرفه ای و مجرب سازادیزاین انجام می گردد.

    • دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      مشاوره از طریق واتساپ