کابینت ممبران

 قیمت کابینت ممبران

جنس و مدل کابینتقیمت (ریال)قیمت جشنواره (ریال)
کابینت ممبران ساده42,000,00035,000,000
کابینت ممبران کلاسیک ابزار دار43,000,00038,000,000
_

کابینت ممبران

_

کابینت ممبران در حقیقت نوعی از طراحی کابینت است که در زمره کابینت های با طرح کلاسیک تعریف می گردد، اما پیش از آشنایی با این نوع کابینت بهتر است با مفهوم آشپزخانه و همچنین خود کابینت آشنا شویم.کابینت های آشپزخانه اگر از نوع ممبران انتخاب گردند می توانند باعث زیبایی و جذابیت فضای داخلی آشپزخانه شما گردند. شما می توانید با انتخاب کابینت های ممبران و با صرف هزینه ای کم استایل متفاوتی را برای آشپزخانه خود رقم زنید.

کابینت ممبران سفید
کابینت ممبران سفید
_

کابینت

_

کابینت در حقیقت همان گنجه یا قفسه‌ای است که در آشپزخانه ها برای نگهداری لوازم پخت ‌و پز و ظرف و ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت کابینت بخشی از آشپزخانه‌ است که مبلمان موجود در آن مانند گاز، هود، یخچال، ماشین لباسشویی و … را در دل خود جای می دهد. جنس کابینت می تواند از مواد و متریال های متفاوتی باشد، اما آنچه که امروزه به عنوان اصلی ترین نوع متریال برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد چوب های فراوری شده یا در حالت عمومی تر ام دی اف است.

_

آشپزخانه

_

آشپزخانه قسمت مجزایی از فضاهای مسکونی، اداری و یا تجاری است که در آن فرآیند پخت و پز یا همان آشپزی صورت می گیرد . آشپزخانه مطلوب در حقیقت باید به شکلی طراحی شود که تهویه ای مطبوع داشته و بتواند حرارت و بوی ناشی از پخت و پز غذا را به محیط بیرون آشپزخانه منتقل کند. به واقع آشپزخانه ای جذاب و مطلوب است که علاوه بر تامین فضای مناسب جهت نگهداری مواد غذایی و لوازم آشپزی ، دارای ظاهری زیبا و هماهنگ با معماری داخلی سایر بخش های بنا بوده و در عین حال بتواند قفسه های کافی برای آشپزی و حتی صرف غذا را تامین نماید.

کابینت ممبران
_

کابینت ممبران

_

حال پس از توضیح اجمالی در رابطه با آشپزخانه و کابینت به بررسی و تشریح این نوع خاص از کابینت می پردازیم. کلمه ممبران (membrane) به معنی غشاء یا همان پوسته می باشد که به دلیل استفاده از نوعی روکش به عنوان پوسته خارجی این نوع کابینت در فرآیند تولید، به آن کابینت ممبران اتلاق می گردد. کابینت ممبران در حقیقت نوعی از کابینت کلاسیک است که برای ساخت بدنه آن از ام دی اف های بدون روکش یا اصطلاحا خام استفاده می شود. در فرایند تولید این نوع از کابینت پس از انجام برش های لازم بر روی بدنه ام دی اف و ایجاد طرح مورد نظر در آن به وسیله دستگاه سی ان سی، نوعی روکش از جنس پی وی سی بر روی این نوع ام دی اف توسط دستگاه های مخصوص پرس می گردد. در این مرحله (پرس وکیوم) با استفاده از چسب های خاص روکش مورد نظر به بدنه ام دی اف متصل شده و به خوبی بر روی آن قرار می گیرد به صورتی که گویی از ابتدا این نوع طرح با این نوع پوشش ساخته شده است. روکش پی وی سی در کابینت ممبران رنگ ها و طرح های متفاوتی داشته و از درخشندگی و جلای خاصی برخوردار است. روکش پی وی سی ممبران در مقابل انواع حرارت و آسیب های سطحی مقاوم بوده و کابینت دلخواه و منحصر به فرد را در آشپزخانه شما ایجاد می نماید. این نوع از کابینت کلاسیک که در باور عموم به کابینت های لوکس و لاکچری شناخته می شود، به منزل شما شکوه و جلال خاصی داده و همواره طرح مورد نظر مشکل پسندان است که امروزه استقبال بسیار زیاده نسبت وجود دارد. کابینت ممبران علاوه بر داشتن طرح های فرمال و متفاوت در بدنه و درب های اصلی، از ابزارهای متفاوت و بی نهایت جذابی نیز در قالب ستون ها، تاج ها و پاخورها برخوردار است. درحقیقت این ابزارهای متفاوت و جذاب است که منحصر به فرد بودن کابینت ممبران را معنا می بخشد. در ادامه باید گفت به دلیل وجود جزئیات زیاد در بدنه کابینت ممبران، بهره مندی از رنگهای روشن همچون سفید و طلایی در این نوع کابینت مرسوم بوده و زیبایی خاصی را به فضا می بخشد.

_

توضیح تخصصی کابینت ممبران

_

در این بخش قصد داریم تا شما را بیش تر با کابینت ممبران آشنا سازیم. نام دیگر کابینت ممبران کابینت وکیوم است. این کابینت ها از ماده ممبران ساخته می گردند. در واقع پوشش ممبران نوعی پی وی سی است که بر روی قطعاتی همچون MDF، چوب و نئوپان قرار می گیرد. اما نوع ام دی اف آن در بین چوب و نئوپان از کاربرد بیش تری برخوردار است. روش کار به این صورت است که در ابتدا طرحی بر روی MDF زده می شود سپس آن را به چسب آغشته می کنند و در پایان روکش ممبران بر روی آن قرار می گیرد. از ممبران برای ساخت انواع وسایل چوبی مانند کمد نیز استفاده می شود. باید توجه داشته باشید که از روکش ممبران در دو طرف کابینت استفاده نمی گردد بلکه تنها یک سمت آن روکش ممبران شده و در طرف دیگر آن از روکش های دیگری همانند پی وی سی سفید استفاده می کنند. بعد از انجام این مراحل روکش ما آماده استفاده در کابینت یا دیگر وسایل چوبی است. اگر شما خانه جدیدی خریداری کردید باید توجه کنید که قرار دادن کابینت در آشپزخانه بعد از گچ کاری داخلی اتاق صورت می گیرد به این دلیل که اگر در هنگام گچ کاری یا رنگ کردن دیوارها ، رنگی بر روی کابینت بریزد پاک کردن آن دشوار خواهد بود و باعث خرابی کابینت شما می گردد. در حالت کلی اگر در ساخت کابینت از روکش ممبران استفاده گردد به آن کابینت ممبران گوییم و در بیش تر مواقع از ام دی اف برای کابینت ممبران استفاده می شود.

ویژگی های کابینت ممبران

ظرافت و زیبایی

تنوع طرح

دوام و ماندگاری

لوکس و متفاوت

_

تفاوت کابینت رنگ شده با کابینت ممبران

_

نکته حائز اهمیت در زمینه کابینت ممبران وجود تفاوت میان این نوع کابینت با کابینت های رنگ شده یا اصطلاحاکابینت پولیشی یا پلی اورتان است. در کابینت رنگ شده بدنه ام دی اف پس از نقش پذیری و اصطلاحا سی ان سی به وسیله رنگ به سطح نهایی می رسد اما کابینت ممبران پس از مراحل ساخت به وسیله روکش پی وی سی زیبایی و جلاء خود را بدست می آورد. نکته دیگر قابل طرح در رابطه با کابینت های ممبران طرح درهای این نوع کابینت است.این طرح ها از انواع مختلفی برخوردار بوده که بیشتر از طریق دستگاه سی ان سی بر روی ام دی اف ایجاد می گردد. این ویژگی در مورد تاج بالای کابینت و ستون و سر ستون ها نیز به همین صورت می باشد.

کابینت ممبران سفید
کابینت ممبران سفید
_

نحوه قیمت گذاری

_

نحوه قیمت گذاری کابینت ممبران با کابینت های دیگر کمی متفاوت بوده و نوع و شکل ابزارهای مورد استفاده در طرح و نقش آن برروی این بخش بسیار موثر است. هرچقدر ابزار ها و تزینات به کار رفته در آن افزایش یابد و یا اصطلاحا از جزئیات بیشتری برخوردار باشد، طبیعتا مستلزم صرف وقت و هزینه بیشتر در فرآیند تولید بوده و به این علت قیمت تمام شده محصول بالاتر خواهد بود. قیمت گذاری کابینت ممبران در مجموعه سازا دیزاین از متر طولی یک میلیون و ششصد هزار تومان شروع شده و افزایش جزئیات و تزئینات آن طبعا منجر به افزایش قیمت در تولید این نوع کابینت خواهد شد.

بدون شک با مقایسه قیمت کابینت ممبران مجموعه سازا دیزاین با سایر همکاران به مناسب بودن قیمت ما پی خواهید برد، اما علت این تفاوت قیمت کاهش کیفیت، استفاده از متریال ارزان و … نمی باشد بلکه سازا دیزاین توانسته با حذف واسطه ها، خرید عمده مواد اولیه تولید مانند ام دی اف خام، روکش و سایر متریال های مورد استفاده در تولید کابینت ممبران و همچنین استفاده از دانش روز و دستگاه های پیشرفته نسبت به کاهش قیمت بدون کاهش کیفیت و حتی ساخت دقیق تر و با کیفیت تر اقدام نماید.

جهت مشاهده کاتالوگ کلیلک کنید

کابینت ممبران
_

کابینت ممبران طرح کلاسیک

_

کابینت های ممبرانی که در ساخت آن از طرح کلاسیک استفاده می شود در بین مشتریان محبوبیت بالایی دارند. کابینت های ممبران قابلیت تولید شدن از قطعات مختلفی را دارا می باشند که از جمله آن ها می توان به چوب و روکش های چوبی اشاره کرد. اما به دلیل این که استفاده از چوب هزینه بالایی دارد در نتیجه از روکش های چوبی و ممبران به جای آن استفاد می کنند. در بین عموم مردم این تصور اشتباه ایجاد شده که کابینت ممبران همان کابینت کلاسیک است در صورتی که کابینت ممبران در نوع کلاسیک یا کابینت مدرن می تواند طراحی گردد. در طراحی کلاسیک کابینت ممبران از نقش ها و طرح های کلاسیک استفاده می شود و در صورتی که بر روی ورق آن از طرح های مدرن استفاده گردد کابینت ما از نوع مدرن می گردد.

_

مزیت ها و ویژگی های کابینت ممبران

_

امکان طراحی های زیبا و مجللی با استفاده از کابینت ممبران وجود دارد که باعث می شود تا بتوانید یک استایل زیبا برای آشپزخانه خود رقم زنید. با وجود این که قیمت این کابینت از نوع کابینت های گلاس و MDF بیش تر است ولی به دلیل این که قیمت آن از چوب کمتر است می توان گفت که کابینت ممبران از قیمت مناسبی برخوردار است.

_

قیمت کابینت ممبران

_

قیمت کابینت ممبران با توجه به میزان کاری که روی آن انجام می شود می تواند دارای مقادیر مختلفی باشد ولی به طول کلی از قیمت بالایی نیز برخوردار نیست.

سازا دیزاین

حذف واسطه ها

دانش و تکنولوژی

مناسب ترین قیمت

بالاترین کیفیت

_

رنگ مناسب برای کابینت ممبران

_

برای انتخاب یک رنگ مناسب در ابتدا باید این نکته را در نظر گرفت که آیا رنگ کابینت با دکوراسیون داخلی منزل همخوانی دارد یا خیر، ولی در حالت کلی محبوب ترین طرحی که در کابینت ممبران استفاده می شود نوع کلاسیک است. رنگ سفید به دلیل این که قابلیت خوبی برای ترکیب با سایر رنگ ها دارد باعث زیبای دوچندان آشپزخانه شما می گردد.

ترکیب سفید قهوه ای

ترکیب سفید قهوه ای می تواند هم در کابینت های کلاسیک و هم در نوع مدرن استفاده گردد. این ترکیب باعث ایجاد نمای فوق العاده زیبایی در آشپزخانه شما می گردد. شما می توانید برای زیبایی بیش تر کابینت خود از سنگ کورین سیاه نیز استفاده کنید. این ترکیب می تواند در آشپزخانه های کوچک نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در کابینت های سفید قهوه ای استفاده از رنگ های سیاه یا سفید می تواند باعث زیبایی بیش تر استایل آشپزخانه شما گردد.

کابینت ممبران با طرح چوب و رنگ بندی تیره

طراحی آشپزخانه شما با استفاده از طرح چوب باعث می گردد تا این حس را به فرد القا کند که گویی وارد طبیعت شده است! حال اگر از رنگ های روشن استفاده کنید باعث می گردد تا بتوانید با توجه به فضای آشپزخانه رنگ بندی کابینت ها را انتخاب کنید. اما باید توجه داشته باشید که این رنگ باعث می گردد تا فضای آشپزخانه شما کوچکتر بنظر برسد. کابینت های ممبران با طرح چوب از جمله کابینت های کلاسیک به شمار می روند.

کابیت ممبران با رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای می تواند برای آشپزخانه های بزرگ انتخاب بسیار مناسبی باشد. توجه به این نکته ضروری است که همواره رنگ های تیره باعث کوچک بنظر رسیدن فضای آشپزخانه شما می گردند در نتیجه هرگز از رنگ تیره در فضاهای کوچک استفاده نکنید. اگر شما هم به رنگ قهوه ای علاقه دارید ولی به دلیل این که ممکن است تیرگی زیاد باعث دلگیری فضای آشپزخانه شما گردد می توانید از رنگ هایی مانند کرم قهوه ای یا قهوه ای روشن استفاده کنید.

کابینت ممبران با رنگ سفید و طرح چوب

اگر در آشپزخانه خود از کابینت با طرح چوب و کابینت جزیره سفید استفاده کنید فضای داخلی آشپزخانه شما بسیار زیبا و دل انگیز خواهد شد. شما می توانید از کابینت جزیره به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده کنید.

کابینت ممبران با رنگ سرمه ای

این رنگ از جمله رنگ هایی است که زیاد در ساخت کابینت ها از آن استفاده نمی شود. یکی از دلیل این امر می تواند رنگ تیره آن باشد. اما اگر رنگ سرمه ای را با رنگ سفید ترکیب کنیم ، نمایی بسیار زیبا ایجاد می گردد.

کابینت ممبران سفید طلایی

رنگ سفید به همراه طلایی می تواند بسیار خیره کننده باشد و ظاهر لوکسی به آشپزخانه شما ببخشد. یکی از مواردی که در آن می توان از رنگ طلایی استفاده کرد استفاده از این رنگ در دستگیره های کابینت ممبران سفید است. اگر شما در سایر وسایل آشپزخانه مانند شیرآلات و چراغ آشپزخانه نیز از رنگ طلایی استفاده کنید هماهنگی ایجاد شده باعث ایجاد منظره ای چشم نواز می گردد.

کابینت ممبران کرم رنگ

این کابینت ها نیز طراحی کلاسیکی را برای بیننده تداعی میکنند. اگر در آشپزخانه از وسایل کرم رنگ استفاده گردد هماهنگی بین وسایل با کابینت ها باعث زیبایی بیش تر آشپزخانه می گردد. انتخاب رنگ کرم همین طور باعث می گردد تا فضای آشپزخانه شما پرنورتر شود. یکی از نکاتی که در انتخاب طرح کابینت ها می توان در نظر گرفت این است که اگر نقش و الگوهای ساده تری را در طراحی کابینت خود انتخاب کنید فضای آشپزخانه شما خلوت تر بنظر می رسد و همین طور استفاده از رنگ سفید نیز به این امر کمک می کند.

_

کابینت انزو

_

یکی از انواع کابینت ممبران کابینت انزو می باشد. این کابینت نیز از ورق های ام دی اف ساخته شده است. با این حال کابینت انزو تفاوت هایی با کابینت ممبران دارد. کابینت انزو ضخامت بیش تری نسبت به کابینت ممبران دارد و همچنین رنگ و جنس کابینت انزو با کابینت ممبران تفاوت دارد. کابینت های انزو از کابینت ممبران روشن تر و براق تر هستند.

_

مراحل ساخت کابینت ممبران

_

مراحل ساخت کابینت ممبران پیچیده است و باید چندین مرحله را طی کند تا آماده استفاده در آشپزخانه شما گردد. احتمالا از نظر بسیاری از افراد این جنبه از کابینت ها مورد مهمی نباشد ولی نکته قابل توجه این است که داشتن اطلاعات بیش تر درباره کابینت ممبران در هنگام خرید ضروری است پس جهت آشنایی بیش تر درباره مراحل تولید کابینت ممبران با ما همراه باشید. چهارچوب کابینت ممبران اکثرا بر پایه MDF است. قسمت هایی از کابینت ممبران که در معرض دید قرار دارند با قسمت های دیگر کابینت دارای تفاوت هایی هستند.

کابینت ممبران سرمه ای
_

نکاتی درباره تمیز کردن کابینت ممبران

_

برای این که کابینت خود را به گونه ای تمیز کنید که هم به جنس کابینت آسیبی وارد نگردد و هم کابینت شما کاملا تمیز شود باید کارهای مختلفی را انجام دهید. اگر کابینت خود را به صورت هفتگی تمیز می کنید پس کابینت شما نیاز به مواد شوینده قوی ندارد و می توانید برای زدودن گرد و غبار با استفاده از دستمالی نرم که آغشته به مواد شوینده ملایم است اقدام به تمیز کردن کابینت خود کنید ولی اگر لکه های زیادی روی کابینت شما باشد نیاز به اقدامات موثرتری است در این راستا برای از بین چربی ناشی از پخت و پزی که در آشپزخانه صورت می گیرد باید مقداری سرکه را به همراه آب مخلوط کرده و با استفاده از دستمال یا اسفنج لکه را پاک کنیم . سرکه به دلیل ویژگی های ذاتی خود بهترین ضدعفونی کننده و تمیز کننده می باشد. بعد از این کار برای خشک کردن آن می توانید از یک دستمال لطیف استفاده کنید. اگر کابینت شما دارای لکه هایی باشد که توسط سرکه تنها پاک نمی شوند، در مرحله دوم می توانید مقداری سرکه را با جوش شیرین ترکیب کنید و آن را بر روی لکه قرار دهید سپس بعد از چندین دقیقه آن را پاک کنید و خشک نمایید.

_

نحوه تمیز نگه داشتن کابینت های سفید

_

یکی از دلایل بسیار ساده در زرد شدن کابینت های سفید رنگ قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. اگر کابینت های سفید شما برای مدت زمان زیادی در معرض نور آفتاب قرار گیرند به تدریج زرد می شوند. راه حل ساده این موضوع استفاده از پرده در آشپزخانه است. یکی از علت های دیگر آن می تواند آشپزی باشد. در حین آشپزی ذرات چربی بر روی کابینت های شما قرار می گیرند برای جلوگیری از این موضوع هود باید پیوسته روشن باشد. به این طریق میزان چربی که بر روی کابینت قرار می گیرد کاهش می یابد.

_

چگونگی تولید کابینت ممبران

_

ابتدا شرکت سازنده کابینت فردی را به خانه یا محل کار شما فرستاده تا ابعاد مورد نیاز را اندازه گیری کند. سپس با توجه به اندازه گیری های انجام شده و طرحی که برای کابینت خود در نظر گرفته اید هزینه ساخت کابینت به شما اعلام می گردد. بعد از انجام این مراحل کابینت ساز طرحی که قرار است بر طبق آن کابینت ممبران شما زده شود را به شما نشان می دهد و اگر این طرح مورد قبول شما واقع گردد کابینت ساز ساخت کابینت ممبران را آغاز می کند. کابینت ممبران از این جهت با سایر کابینت ها متفاوت است که در ابتدا دستگاه سی ان سی نقش هایی را بر روی ام دی اف طرح می کند. دلیل طرح داشتن کابینت ممبران نیز به این خاطر است. بعد از این مرحله صفحات MDF داخل وکیوم قرار گرفته و تکه ای ورق از نوع پی وی سی روی آن قرار می گیرد. ورقات PVC دارای نقش هایی هستند که توسط یک سری از ابزارهای خاص بر روی آن نقش میبندد. توجه به این نکته بسیار ضروری است که اگر شما pvc ای تهیه کنید که از جنس مرغوبی نباشد امکان این که بعد از مدتی از MDF شما جدا شود وجود دارد و نکته دیگر استخدام کابینت سازی است که در این کار تخصص کامل را داشته باشد. بعد از انجام تمام مراحل فوق کابینت ممبرانی که به شما تحویل داده می شود کابینتی با نقش های زیبا و متنوع است. بنابرین یکی از علت های زیبایی کابینت های ممبران به دلیل نقش هایی است که بر روی پی وی سی و خوده ام دی اف به کار می رود. در حین ساخت کابینت ممبران این امکان نیز وجود دارد که بتوان بر روی آن طرف هایی که نقش های برجسته دارند قرار داد. روش کار به این صورت است که ابتدا قطعات برجسته را بر روی MDF می گذارند سپس توسط وکیوم آن را تحت فشار قرار می دهند. این عمل باعث ایجاد نقش های برجسته بر روی کابینت ممبران می شود. پس در این جا دو حالت منبت و معرق کاری بر روی کابینت ممبران انجام شده است. برای ساخت کابینت های ممبران همواره انتخاب کابیت سازی که سال ها تجربه و تبحر در این زمینه داشته باشد بسیار الزامی است. زیرا کسانی که دارای تجربه کافی نیستند می توانند با یک اشتباه ضرر زیادی را متوجه شما کنند.

_

نحوه قیمت گذاری کابینت ممبران

_

کابینت آشپزخانه، یکی از مهمترین مبلمان های خانه محسوب می‌شود که در ظاهر آشپزخانه بسیار موثر است. پیش از این با “انواع مدل های کابینت ممبران” آشنا شدیم ؛ همچنین ، تحت مقالات “مزایای استفاده از کابینت ممبران” و “معایب کابینت ممبران” به بررسی نکات مهم و نقاط قوت و ضعف آن پرداختیم. یکی از موارد چالش برانگیز در اجرای کابینت، بر آورد قیمت آن است؛ چراکه برخی از کابینت ساز ها در ابتدا، قیمت کابینت را کمتر از دیگر مجریان کابینت بیان می کنند یا آن را تنها بر حسب طول کابینت محاسبه می کنند. اما متاسفانه اکثر سفارش دهندگان کابینت، از این موضوع آگاهی ندارند و در نتیجه در پایان کار با مشکلاتی مواجه می شوند و قیمتی فراتر از قیمت اولیه پیش چشم خود می بینند. برای مثال، یک سفارش دهنده کابینتی با طول 10 متر نیاز دارد. پس از اینکه یک کابینت کار قیمت هر متر کابینت را 700 هزار تومان اعلام می کند و دیگری 800 هزار، وی با انتخاب کار ارزان تر و با یک حساب سر انگشتی، فاکتوری به قیمت 7 میلیون تومان را برای خود تصور می کند. اما کارفرما با بی اطلاعی از اینکه، جدا از طول کابینت، پارامتر های دیگری نیز نظیر طرح، ابعاد و متریال در قیمت آن تاثیر دارند، در انتهای کار و هنگام مشاهده فاکتور پایانی بسیار متعجب می شود.
حال وقت آن رسیده است تا نحوه قیمت گذاری کابینت ممبران را به خوبی بشناسیم تا با اطلاعات کافی، پا به عقد قرارداد بگذاریم.

قیمت گذاری کابینت ممبران

قیمت کابینت ممبران بر حسب یک متر طول کابینت محاسبه می شوند، بدین صورت که یک متر از آن دارای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است. متر کردن نیز به شکلی انجام می شود که از ابتدای کابینت تا انتهای آن در وضع طولی متر شود. اندازه گیری در شرایطی انجام می شود که ابعاد کابینت ( ارتفاع و عمق ) آن دارای مقداری استاندارد باشند.

قانون 60، 40 در قیمت گذاری کابینت ممبران

طبق این قانون ، کابینت های زمینی که دارای ارتفاع cm90 هستند % 60 و کابینت های دیواری با ارتفاع cm70 ، % 40 از قیمت در هر متر طول را شامل می شوند. یک متر کابینت شامل چه چیزهایی است! یک متر کابینت علاوه بر یک متر کابینت زمینی و هوایی، شامل یک متر صفحه کابینت، تاج، زیر چراغی و یک پاخور یا پایه استیل به همراه دستگیره، ریل ساچمه ای، کلیه یراق، جک ساعتی و درب یونیت می باشد.

ابعاد استاندارد کابینت و قیمت آن

کابینت دیواری ممبران

عمق و ارتفاع کابینت می بایست به ترتیب cm 30 و cm70 باشد. البته که اگر ارتفاع سقف بیش از cm 240 بود می توان ارتفاع را سه قسمت و cm90 در نظر گرفت. یکی از نکات قابل توجه در اجرای کابینت های دیواری این است که ابعاد کابینت از محدوده استاندارد خارج نشود، چرا که اشکال در وزن کابینت های دیواری، خطرناک است.

کابینت زمینی ممبران

بدنه کابینت زمینی می بایست دارای ارتفاع 72 cm باشد که این ارتفاع به همراه رویه 14 mm و پایه 14 cm بهcm 90 نیز می رسد. عمق استاندارد کابینت اما فراتر از cm55 نمی باشد.

کابینت کمدی ممبران

کابینت های کمدی در واقع کابینت هایی ایستاده ای هستند که از زمین تا کابینت های دیواری ارتفاع دارند. قیمت آن ها هم چیزی حدود 3 برابر قیمت کابینت زمینی یعنی % 180 می باشد.

کابینت نیمه کمدی

این نوع کابینت ها دارای ارتفاعی در حدود cm130 تا cm150 هستند و قیمت آن ها نیز دو برابر کابینت های زمینی یعنی % 120 می باشد.

کابینت ویترینی ممبران

کابینت های ویترینی، دارای بدنه ای تمام رنگ هستند که محل قرار گیری اجناس دکوری در آشپرخانه هستند. محاسبه قیمت کابینت های ویترینی بدین صورت است که نوع زمینی آن 2 برابر قیمت کابینت های زمینی ( % 120 ) و نوع دیواری آن نیز دو برابر قیمت کابینت های دیواری ( % 80 ) است.

کابینت جزیره ممبران

کابینت جزیره، کابینتی زمینی است که به دیوار متصل نمی باشد و ابعاد استاندارد آن نیز به اندازه کابینت زمینی است. قیمت کابینت جزیره نیز 5/1 برابر کابینت زمینی و % 90 است.

_

سوالات متداول

_
1-آیا کابینت ممبران دربرابر رطوبت مقاومت دارد؟

بله، کابینت های ممبران نسبت به سایر کابینت ها مقاومت خوبی دربرابر نفوذ آب و رطوبت از خود نشون می دهند.

2-بهترین رنگ در کابینت ممبران؟

رنگ سفید صدفی به دلیل این که به آسانی قادر است با بقیه رنگ ها ترکیب گردد در نتیجه در بین افراد محبوبیت بالایی دارد.

3-چه نکاتی در نگهداری کابینت ممبران با اهمیت است؟

باید فاصله مناسبی از حرارت مداوم داشته باشد و بطور مرتب با دستمال مرطوب آن را نظافت نمود.

4-آیا با گذشت زمان کابینت ممبران در مقابل نور آفتاب تغییر رنگ می دهد؟

بله، در صورتی که از روکش های درجه یک که خاصیت UV دارند استفاده نشود به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شود.

مشاوره از طریق واتساپ